fbpx

Dotknij językiem podniebienia i oddychaj przez 60 sekund. Szybko uspokoisz swoje nerwy

To dziwne, ale prawdziwe, że istnieją różne techniki oddechowe, które mogą pomóc naszemu organizmowi i wpływać pozytywnie na nasze zdrowie. W tym przypadku wszystko co musisz zrobić to dotknąć podniebienia językiem, a następnie oddychać.

Technika jest dziecinnie prosta, a pozwoli ci doraźnie zniwelować nadmierne pobudzenie oraz problemy z bezsennością. Możesz poczuć się nieco głupio, ale spróbuj, naprawdę warto. Zaletą jest to, że nie potrzebujesz żadnego sprzętu czy leków żeby skorzystać z tej metody.

Andrew Weil, pomysłodawca tej techniki, jest przekonany o jej skuteczności, jak sam twierdzi, działa ona jak „środek uspokajający dla układu nerwowego”. Lekarz wyznaje, że metoda ta ma takie samo działanie jak leki nasenne, a nie posiada żadnych skutków ubocznych. Dzięki skorzystaniu z rad Weil’a zrelaksujesz się, wyciszysz, a to pozwoli ci się odprężyć w ciągu dnia, a wieczorem spokojnie zasnąć.

Aby wyciszyć układ nerwowy musisz umieścić końcówkę języka na podniebieniu, blisko zębów, następnie oddychać równomiernie przez co najmniej minutę.

 

Źródło: zdroweporadniki.pl

Opracowanie: Ilona Dziadek

 

Dodaj komentarz