fbpx

Chcą stworzyć las, w którym nie będzie można polować ani wycinać drzew. Dobre Wiadomości wspierają tę akcję!

To ma być wyjątkowe miejsce w Polsce. Las, w którym nie będzie można polować, wycinać drzew i usuwać tych, które same się przewrócą. Mieszko i Karolina Stanisławscy w Beskidzie Niskim chcą stworzyć – jak to określają – „wolny las”. Na razie zbierają pieniądze na zakup ziemi. Warto przyłączyć się do tej akcji!!

7 lat temu Stanisławscy zapoczątkowali inicjatywę Bycie w Lesie, której celem jest propagowanie idei głębokiej ekologii i wzmacnianie więzi z naturą. Większość czasu w roku spędzają w dzikiej przyrodzie, dzięki temu mają szansę z bliska obserwować, co dzieje się z lasami w Polsce. A nie dzieje się najlepiej!

Stopień zniszczenia dzikiej przyrody w Polsce i na świecie jest ogromny, co w obliczu kryzysu klimatycznego jest tym bardziej zatrważające.  Mieszko i Karolina zdali sobie sprawę, że nie mają na razie co liczyć na zmiany prawne zwiększające ochronę przyrody w Polsce. Dlatego postanowili działać.

Jak piszą na stronie specjalnej zbiórki na ten cel na portalu zrzutka.pl

Z miłości do Ziemi i marzenia o dzikim lesie powstał projekt Wolny Las.

Z Twoją pomocą pragniemy wykupić ponad 5 hektarów lasu w Beskidzie Niskim i objąć go ochroną.

Jeśli do końca listopada zbierzemy 139 tys. złotych, to odmienimy jego los.

W przeciwnym razie teren zostanie wystawiony na rynku nieruchomości i prawdopodobnie zakupiony przez kogoś, kto będzie kontynuował jego eksploatację, prowadząc wycinkę i umożliwiając na jego terenie polowania.

Jeśli nam się uda, las ten będzie naszym prezentem dla przyszłych pokoleń i żywym świadectwem tego, że idea wolnej Ziemi może być urzeczywistniona.

Każda wielka wyprawa zaczyna się od pierwszego kroku. Przyłącz się do nas i zróbmy go razem.  Przyszłość zaczyna się teraz

Gdzie powstanie Wolny Las?

Las, któremu chcemy zwrócić wolność, znajduje się w Beskidzie Niskim w okolicy Myscowej w woj. podkarpackim, niedaleko Magurskiego Parku Narodowego.

Las ten należy do największego kompleksu leśnego w Polsce – Puszczy Karpackiej.

 

Dobre Wiadomości przyłączają się do tej akcji i chcą ją promować. Czasu do zakończenia zbiórki nie zostało zbyt wiele. Zachęcamy do przyłączenia się do tej inicjatywy!!

 

 

 

 

Dodaj komentarz