fbpx

Japoński miliarder poszukuje partnerki, która poleci z nim na księżyc

Założyciel serwisu Zozotown, Yusaku Maezawa, za pośrednictwem internetu szuka partnerki, której obiecuje wspólną podróż na Księżyc.

Elon Musk ogłosił w 2018, że Maezawa będzie pierwszym prywatnym pasażerem, którego SpaceX zabierze w podróż dookoła Księżyca.

Pierwszy komercyjny lot w kosmos planowany jest na rok 2023. Japoński miliarder wykupił wszystkie miejsca w rakiecie, zapowiadając że ma zamiar zabrać ze sobą w podróż do ośmiu wskazanych przez siebie artystów.

Teraz jednak okazuje się, że Maezawa chce zabrać w kosmos również partnerkę, której obecnie szuka za pośrednictwem internetu.

W serwisie AbemaTV Maezawa zamieścił wpis, w którym przekonuje że „zdobył już pieniądze, status społeczny i sławę”, teraz jednak zamierza znaleźć miłość ponieważ „ma 44 lata” i zaczął odczuwać „samotność i pustkę”.

„Chcę znaleźć 'partnerkę życiową’. Z tą partnerką chcę wykrzyczeć naszą miłość (…) w kosmosie” – napisał miliarder.

Potencjalne partnerki, zainteresowane udziałem w projekcie, który sam miliarder określił mianem „Kochankowie pełni Księżyca”, mogą przesyłać zgłoszenia do 17 stycznia. Decyzję w sprawie wyboru partnerki, z którą poleci w kosmos, miliarder ma podjąć do końca marca.

Kobieta, która chce zostać partnerką Maezawy musi mieć ponad 20 lat, mieć „pozytywną” osobowość i interesować się podróżami kosmicznymi.

O swojej akcji Maezawa poinformował również na Twitterze.

 

Dodaj komentarz