fbpx

Opakowania, z których możesz wyhodować własne rośliny

Grecka projektantka postawiła sobie za zadanie, stworzenie praktycznego i przyjaznego dla środowiska opakowanie. W efekcie zrodził się pomysł na wytłaczanki do jajek, z których mogą wyrosnąć rośliny.

Zgodnie z idea recyklingu, powinno się tak gospodarować odpadami, aby mogły z nich powstać inne przedmioty wielokrotnego użytku. Grecka projektantka George Bosnas twierdzi jednak, że ponowne przetwarzanie materiałów jest kosztowne, a sam proces wymaga dużo czasu i energii. Kobieta postanowiła więc pokazać inny, równie zrównoważony sposób na wykorzystanie opakowań po produktach.

Projekt wytłaczanki jej autorstwa mieści cztery jajka,opakowanie wykonane jest z oczyszczonej masy papierniczej, mąki, skrobi i nasion.
Po użyciu, zamiast wyrzucać opakowanie lub poddawać je recyklingowi, zachęca się użytkowników do zasadzenia go w ziemi i podlewania, aby nasiona roślin, które są częścią pudełka, mogły wykiełkować.

Cały proces ma zająć 30 dni

– Pozwala użytkownikom czerpać korzyści z ekologicznego opakowania znacznie szybciej niż tradycyjne metody recyklingu – mówi o swoim projekcie George Bosnas.

źródło: georgebosnas.com

Dodaj komentarz