fbpx

Czwórka uczniów szkoły budowlanej remontuje Dom Dziecka

Tych czterech uczniów z Zespołu Szkół Budowlanych w Nowym Sączu można bez wahania zwać bohaterami. Szymon Ptaszkowski, Adrian Csorich, Kacper Mężyk i Dariusz Godawski stworzyli własny projekt „Kolorowy pokój dla szarego świata”.  Chłopcy sami pozyskali sponsorów  i remontują pomieszczenia Domu Dziecka w Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej. Początkowo projekt zakładał tylko odmalowanie kilku pokoi, jednak dzięki hojności sponsorów przerodził się w remont całego skrzydła. 

Uczniowie poświęcili całe ferie zimowe na remont pomieszczeń, które będą przeznaczone na Dom Dziecka.

– Jesteśmy w trakcie remontu i przygotowania placówki pod dwa Domy Dziecka. Dotychczas był to ośrodek interwencyjny. Niestety został nieco zniszczony i wymagał odświeżenia. Gdy chłopcy pojawili się w naszej placówce to od razu otrzymali zielone światło. Dosłownie spadli nam z nieba. Jesteśmy wzruszeni i pełni podziwu dla ich zaangażowania. To naprawdę wspaniali ludzie (…) Piękna inicjatywa. Jestem pod wrażeniem, jak zobaczyłam ich pracę. Nie wierzyłam, że tacy młodzi wykonują tak solidną pracę – komentuje, nie kryjąc wzruszenia, kierownik placówki pani Ewa Kukla

– Początkowo mieliśmy odświeżyć kilka pokoi. To miał być taki mały projekt, jednak hojność sponsorów przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Teraz remontujemy dwie łazienki, kuchnię, jadalnie, klatkę schodową i dziesięć pokoi – komentuje Szymon Ptaszkowski.

– Mimo wszystko taka pomoc to czysta przyjemność, choć tej pracy nie brakuje. Cała akcja to pomysł naszej wychowawczyni pani Moniki Szczurek – mówią zgodnie uczniowie.

Materiały i narzędzia niezbędne do remontu uczniowie otrzymali od sponsorów. Sami odwiedzali firmy z materiałami budowlanymi gdzie spotykali się z ciepłym przyjęciem. W akcję zaangażowały się takie firmy jak: Mężyk, Batim, Sam-Chem, Cegielnia Zawada, MPW2, Maan, Hejan Erbet, Ersbet, Besser.

– Dużym wsparciem jest dla nas patronat prezydenta miasta Ludomira Handzla. Jedna z firm przywiozła nam farby, inna płytki a właściciel kolejnej obiecał, że w najbliższym tygodniu zakupi całą armature do łazienek. Jesteśmy naprawdę wdzięczni. Pracowaliśmy całe ferie i pracować będziemy po szkole. Zakres prac jest tak duży, że nie zdążyliśmy. Oczywiście solidnie przykładamy się do pracy i chcemy, żeby jakość tych prac odczuły dzieciaki – komentują uczniowie.

Ściany budynku zdobią własnoręcznie wykonane dekoracje. Uczniowie sprawdzają się również w pracach tynkarskich, szpachlarskich oraz przy układaniu posadzek.

– Nie mogę się napatrzeć na ten korytarz to zupełnie nowe miejsce. Pokoje i łazienki zachwycają. Brak słów. Jesteśmy wdzięczni -mówi kierownik Ewa Kukla.

Dzięki pracy, uczniowie doskonalą swoje umiejętności, ale również robią wiele dobrego dla tych, którzy tego najbardziej potrzebują. Brawa dla bohaterów!

Postęp prac można śledzić na profilu społecznościowym.

Źródło: starosadeckie.info

One thought on “Czwórka uczniów szkoły budowlanej remontuje Dom Dziecka

  • 7 marca 2020 at 23:15
    Permalink

    Można tylko pogratulować takich uczniów. Teraz coraz trudniej znaleźć młodych ludzi którym chce się coś zrobić dla innych. Oby tak dalej.

    Reply

Dodaj komentarz