fbpx

Kacper Sztuka po raz kolejny wygrał wszystkie wyścigi weekendu włoskiej F4 – obejmując pozycję lidera mistrzostw

Kacper Sztuka osiągnął znakomite wyniki podczas 6. rundy Formuły 4 we Włoszech. Polak, reprezentujący zespół US Racing, wywalczył pierwsze miejsce startowe do trzech wyścigów na torze w Mugello, a potem świętował trzy kolejne zwycięstwa.

Kolejna runda włoskiej Formuły 4 przyniosła sporo emocji. Kacper Sztuka już od pierwszych chwil pokazywał, że jest w doskonałej formie. Potwierdziły to jego czasy w pierwszych treningach, gdzie był najszybszy.

Jego wyśmienite tempo zaowocowało trzema pierwszymi miejscami startowymi. Właśnie te wyniki miały kluczowe znaczenie dla Kacpra w kontekście walki o mistrzostwo z głównym rywalem z Orlen Team Academy – Arvidem Lindbladem. Przed rywalizacją w Toskanii, Sztuka miał do odrobienia 62 punkty do Szweda. Jednakże, po tym weekendzie, polski kierowca wysunął się na prowadzenie w klasyfikacji generalnej, korzystając z błędów Lindblada.

Lindblad nie ukończył drugiego wyścigu po spowodowaniu wypadku, a w trzecim stracił trzy miejsca, co pozwoliło Sztuce wyprzedzić go w klasyfikacji.

Chociaż przewaga Kacpra wynosi jedynie półtora punktu, jesteśmy pełni optymizmu przed ostatnią rundą sezonu i liczymy, że to właśnie on zdobędzie mistrzostwo.

„Miałem niesamowity weekend w Mugello. Trzy pierwsze miejsca startowe przekształciły się w trzy wygrane. Jestem bardzo zadowolony z współpracy z zespołem US Racing. Chcę podziękować kibicom za wsparcie, partnerom oraz wszystkim, którzy towarzyszyli mi podczas tego wyjątkowego weekendu” – skomentował Kacper Sztuka.

Kolejna i ostatnia runda sezonu Formuły 4 we Włoszech odbędzie się na torze Vallelunga w dniach 13-15 października. Wszyscy czekają na emocjonujący finał rywalizacji.

Dodaj komentarz