fbpx

Australijska para seniorów znalazła nietypowy sposób na obniżenie kosztów życia. Zdecydowali się zamieszkać na statku

Eldery Marty i Jess Ansen z Australii odkryli niecodzienny sposób na oszczędne życie na emeryturze, wybierając lokum na luksusowym statku wycieczkowym. Od 2022 roku para przemierzyła ocean na pokładzie statku ponad 50 razy, spędzając na nim blisko 500 dni, co okazało się finansowo bardziej opłacalne niż pobyt w domu opieki dla seniorów.

W ciągu dwóch lat swojej niekonwencjonalnej emerytury, Marty i Jess nie tylko znaleźli sposób na oszczędności, ale także zdobyli sławę dzięki swojemu oryginalnemu pomysłowi. Zdecydowanie się na życie i podróżowanie “Coral Princess” przyniosło im rozgłos globalny i sprawiło, że stali się rozpoznawalni na całym świecie, mając przy tym więcej doświadczenia na statku niż wiele osób z załogi.

View this post on Instagram

A post shared by Pubity (@pubity)

Jak przyznali w rozmowie z “The New York Post”, na pokładzie nie można mówić o nudzie – zajmują się tańcem, ping-pongiem, konwersacjami z innymi pasażerami, a także uczestniczą w wieczornych kolacjach i przedstawieniach. Jess zaznaczyła, że ciężko jest znaleźć inną opcję, która oferowałaby równie bogaty wachlarz aktywności i doznań każdego dnia. Para, która zdobyła już status celebrytów na pokładzie, planuje kontynuować swoje morskie przygody, przenosząc się na kolejny, jeszcze większy statek po zakończeniu swojej obecnej morskiej odysei.

Źródło: au.news.yahoo.com

One thought on “Australijska para seniorów znalazła nietypowy sposób na obniżenie kosztów życia. Zdecydowali się zamieszkać na statku

  • 9 października 2023 at 08:58
    Permalink

    Para polskich emerytów może co najwyżej popływać na materacu w lokalnym stawie.

    Reply

Dodaj komentarz