fbpx

Dzielnicowi uratowali mężczyznę przed utonięciem

Dzięki zdecydowanej i błyskawicznej interwencji mińskich dzielnicowych 60-letni mężczyzna został uratowany przed utonięciem w kanale rzeki Srebrnej.

Mińscy dzielnicowi: starszy aspirant Marcin Zera i młodszy aspirant Arkadiusz Wysocki, podczas niedzielnego patrolu, jechali radiowozem ulicą Bulwarną w Mińsku Mazowieckim. Policjanci postanowili sprawdzić, czy w rejonie kanału, którym płynie przez miasto rzeka Srebrna nie dochodzi do żadnych niebezpiecznych sytuacji. W pewnej chwili zauważyli mężczyznę zanurzonego w wodzie, który próbował wydostać się z kanału. Dzielnicowi natychmiast ruszyli mu z pomocą.

Policjanci podnieśli i wyciągnęli mężczyznę z wody. Był to 60-letni mieszkaniec Mińska Mazowieckiego. Od razu dało się wyczuć, że był pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze zaoferowali pomoc w powrocie do domu, który znajdował się na jednym z sąsiednich osiedl. 60-latek jednak podziękował i powiedział, że poradzi sobie sam. Policjanci zwrócili uwagę 60-latkowi, aby na przyszłość uważał na siebie i nie spacerował więcej skrajem skarpy. Mężczyzna zapewnił, że na przyszłość będzie bardziej ostrożny.

Funkcjonariusze apelują do okolicznych mieszkańców, aby spacerując po skarpie, pamiętali że nawet częściowo wypełnione koryto rzeki może okazać się zdradliwe i niebezpieczne. Szczególnie dla tych, którzy z uwagi nie tylko na stan trzeźwości, ale też uwarunkowanie fizyczne, osłabienie i zmęczenie, mogą mieć problem z wydostaniem się na brzeg.

60-latek może mówić o prawdziwym szczęściu, a dzielnicowi zachowali się jak prawdziwi policjanci i bohaterowie.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Mińsku Maz

Dodaj komentarz