fbpx

Ma 103 lata i nie wyobraża sobie życia bez siłowni

Większość osób powyżej 70 roku prowadzi raczej mało aktywny tryb życia, są jednak tacy, którzy nie wyobrażają sobie normalnego funkcjonowania bez aktywności fizycznej. Wśród takich ludzi jest 103-letnia kobieta z Kalifornii, która regularnie odwiedza lokalny klub fitness nawet cztery razy w tygodniu. Oprócz ćwiczeń ta niezłomna seniorka ujawnia także, co jest tajemnicą jej długowieczności.
103-latka na siłowni

Niezwykła 103-letnia kobieta wyróżnia się na siłowni nie tylko swoim wiekiem, ale również pełnym makijażem oraz dodatkami biżuterii. Co więcej, Teresa, bo o niej mowa, zawsze zadba o swoją fryzurę, co można zaobserwować na zdjęciach, na których podnosi ciężary z idealnie ułożonymi włosami.

W wywiadzie zdradza, że jej ulubionymi ćwiczeniami są chodzenie na bieżni oraz korzystanie z wybranych przyrządów do ćwiczeń. Teresa twierdzi, że regularne ćwiczenia są kluczem do jej dobrej formy fizycznej i psychicznej, co pomaga jej cieszyć się życiem nawet w podeszłym wieku.

 

Mimo że Teresa obecnie mieszka w Kalifornii, nie jest rodowitą Amerykanką. Pochodzi z Włoch, gdzie się urodziła. Przed osiedleniem się w Kalifornii, dużo podróżowała po świecie wraz ze swoim zmarłym już mężem, za którego wyszła w 1946 roku. Często zmieniała miejsca zamieszkania, jednak zdecydowała się osiedlić w Stanach Zjednoczonych.

Teresa jest inspiracją dla swojej córki, która dzięki niej zdecydowała się na aktywny tryb życia i zapisała na siłownię. Sheila Moore, córka Teresy, opowiada, że kiedy jej matka opuściła Włochy, prowadziła „koczowniczy” tryb życia.

Oprócz dbałości o sylwetkę i zdrowie, Teresa poświęca swój czas na spotkania z przyjaciółmi. Seniorka uwielbia grać w brydża i chodzić do opery.

Co jest jej receptą na długie i szczęśliwe życie?

– Dbaj o swoją odporność i niczego nie żałuj. Staraj się być szczęśliwym człowiekiem. Myśl o dobrych, pięknych rzeczach. Mów sobie, że życie jest piękne – stwierdziła.

Pozytywne myślenie wydłuża życie

Naukowe badania potwierdzają postawę 103-letniej Włoszki, że pozytywne myślenie może wpłynąć na zdrowie i długość życia. Według eksperymentów przeprowadzonych przez Uniwersytet Yale, osoby o pozytywnym nastawieniu do życia żyją średnio o 7,5 roku dłużej niż osoby pesymistyczne.

Kolejne badanie przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu Harvarda wykazało, że osoby o wyższym poziomie optymizmu mają o 55% mniejsze ryzyko zgonu z powodu różnych przyczyn niż osoby pesymistyczne. To dowodzi, że pozytywne myślenie i optymizm mają pozytywny wpływ na zdrowie i długowieczność.

Co więcej, badania przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu Kalifornijskiego pokazują, że regularna medytacja skupiona na pozytywnych myślach, może wpłynąć na redukcję stresu oraz poprawę samopoczucia.

Warto jednak pamiętać, że wpływ pozytywnego myślenia na długość życia nie jest jednoznaczny i zależy od wielu czynników, takich jak styl życia, genetyka, stan zdrowia i wiele innych. Nie oznacza to jednak, że warto zaniedbywać pozytywne myślenie, ponieważ jest to ważny czynnik wpływający na jakość życia.

 

 

2 thoughts on “Ma 103 lata i nie wyobraża sobie życia bez siłowni

Dodaj komentarz