fbpx

Lądujesz na przymusowej kwarantannie lub obawiasz się ruszyć z domu skorzystaj z pomocy Widzialnej Ręki

Właśnie z takim założeniem zaczęła funkcjonować oddolna inicjatywa na Facebooku. W opisie grupy czytamy:

Lądujesz na przymusowej kwarantannie lub obawiasz się ruszyć z domu, i okazuje się że potrzebujesz zakupów lub masz ważną sprawę do załatwienia, lub przegadania na skajpie, potrzebujesz pomocy dla dziecka bo szkoły pozamykane, albo psa trzeba wyprowadzić lub przejąć na jakiś czas. A może potrzebujesz pogadać z drugą osobą. Nie czekasz na młodszego aspiranta, ale piszesz tu i razem dogadujemy szczegóły jak pomóc i kto się tego podejmie.
PAMIĘTAJCIE, ŻE PISZEMY TU O POMOCY NIEODPŁATNEJ
Starajmy się trzymać tematu grupy. Grupa jest przestrzenią dla przyjaznej komunikacji. Nie jest miejscem na złośliwości i przytyki osobiste. Nie ma tu miejsca na uprzedzenia – mikroby na pewno ich nie mają i wszystkich nas traktują jednakowo.
Cel grupy jest prosty: znajdowanie i oferowanie pomocy. Posty niezwiązane z tym założeniem, będą natychmiast kasowane, a ich autorzy usuwani z grupy przez adminów i moderatorów.
Oto zasady publikowania i linki do podzielonych obszarowo miejsc działania. Miejscowości będą uzupełniane na bieżąco. Te które są obecnie znajdziecie poniżej
To link do grupy GŁÓWNEJ
https://www.facebook.com/groups/304255033885298/
— Jeżeli piszecie posty, dodawajcie hasztagi (łatwiej będzie się zorganizować)
#pomoge – jeżeli oferujesz konkretną pomoc
#potrzebuje – jeżeli potrzebujesz czegoś, a z różnych powodów związanych z obecną sytuacją nie możesz tego samodzielnie zorganizować
#dzielnica #miejscowość – w jakiej dzielnicy, w jakiej miejscowości
Zakładajcie lokalne grupy Widzialnej Reki. Praktyka mówi, że działająca lokalnie grupa max 20 osobowa jest najbardziej wydajna.
Chcemy łatwiej organizować sobie pomoc wzajemną w okolicy (miejscowość, dzielnica, kwartał). Żeby nie było bałaganu, załóżcie wątek na tej grupie ze stosownymi hasztagami jak znajdzie się min. 10 osób z waszej okolicy załóżcie grupę, oraz wpiszcie nazwę i link do grupy pod postem z zasadami.
GRUPA DLA OSÓB Z PROBLEMAMI Z ZATRUDNIENIEM WYNIKAJĄCYMI Z OBECNEJ SYTUACJI: https://www.facebook.com/groups/270116167312487/
POLSKA (mapa: https://bit.ly/2W8IZIN)
A)
BYTOM / CHORZÓW / KATOWICE I OKOLICE: https://www.facebook.com/groups/591964221388953/
C)
D)
E)
F)
G)
H)
I)
J)
K)
L)
M)
N)
NOWY DWÓR GD./ŻUŁAWY/MIERZEJA: https://www.facebook.com/groups/2889341174485969/
O)
P)
R)
S)

T)

TORUŃ: https://www.facebook.com/groups/295083954794698/

U)
W)

Dodaj komentarz