fbpx

Coraz więcej sklepów oferuje „godziny dla seniorów” żeby chronić starszych kupujących

Podczas gdy supermarkety gorączkowo starają się uzupełniać zapasy i uspokoić spanikowanych kupujących, niektóre sklepy podejmują działania, żeby ochronić osoby w podeszłym wieku, które znajdują się w grupie ryzyka zakażenia wirusem.

Największa sieć supermarketów w Australii postanowiła otwierać swoje sklepy godzinę wcześniej, specjalnie dla osób starszych i z niepełnosprawnością.„Nasza decyzja była zainspirowana bezprecedensowym popytem w supermarketach w ciągu ostatniego tygodnia, co sprawiło, że wielu wrażliwych członków naszej społeczności ma utrudniony dostęp do niezbędnych artykułów” – głosi oświadczenie na stronie internetowej firmy.

Sieć supermarketów Coles, również z Australii, przyłączyła się do akcji – od środy (18.03) ich sklepy także będą otwarte wcześnie rano specjalnie dla seniorów.

Ponadto centrum handlowe w West Belfast (Irlandia Północna) ogłosiło, że ich sklep spożywczy Iceland Foods ustanowi specjalne godziny na zakupy dla osób starszych i z niepełnosprawnością.

Słynny szef kuchni, José Andrés, zaapelował do amerykańskich sieci sklepów spożywczych, żeby wzięły przykład z Australii. Zamknął tymczasowo swoje restauracje na obszarze Waszyngtonu, i teraz część z nich będzie sprzedawać posiłki na wynos w przystępnej cenie.

„Supermarkety powinny być otwarte rano przez 2 godziny tylko dla osób powyżej 60. roku życia, żeby chronić ich przed kontaktem z młodszymi ludźmi” – pisze na swoim Twitterze. – “Oprócz tego należy wdrożyć system ochotniczy w zakresie zakupów i dostaw do domu.”

Sieć H-E-B, z ponad 400 sklepami w Teksasie i Meksyku, oświadczyła w wywiadzie z CNN, że nie zamierza wdrażać specjalnych godzin na zakupy dla zagrożonych klientów. Współpracuje jednak z miejscowymi bankami żywności i zachęca ludzi do robienia zakupów w ich sklepie przez internet.

Większość dużych sieci sklepów spożywczych w USA oferuje zakupy online z dostawą do domu, co pomoże ograniczyć kontakt klientów z innymi ludźmi.

Wiele z nich także zamyka wcześniej, żeby dać swoim pracownikom więcej czasu na wyłożenie towaru na półki oraz na sprzątanie i dezynfekcję sklepu.

Jersey City (New Jersey) ogłosiło w poniedziałek, że współpracuje ze sklepami spożywczymi, aby zapewnić specjalny dostęp klientom w grupie ryzyka – w tym kobietom w ciąży.

Burmistrz Lorain (Ohio) powiedział, że kilka sklepów w jego mieście przygotowuje specjalne rozwiązania dla seniorów, donosi WJW.

 

Tłumaczenie: Aleksandra Kotlęga

Źródło: edition.cnn.com

 

Dodaj komentarz