fbpx

Dziś obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia. Ludzie na całym świecie oddali hołd medykom

7 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia. Święto to zostało ustanowione przez Światową Organizację Zdrowia (WHO). Głównym przesłaniem tego dnia, jest zwrócenie uwagi na najważniejsze problemy zdrowotne dotyczące społeczeństw na całym świecie. 

W tym roku dzień ten ma szczególny charakter, gdyż pandemia koronawirusa zmieniła życie ludzi na całym globie. Pracownicy służb zdrowia z całych pomagają zakażonym wrócić do zdrowia. O godzinie 13:00 Polacy oddali hołd wszystkim, którzy pozostają na “pierwszej linii frontu” oraz każdego dnia ratują życie i zdrowie obywateli.

W ramach akcji #BrawaDlaWas, która jest kontynuacją akcji #JesteśmyZWami, ludzie wyszli na balkony lub stanełi w oknach w oknach i przez minutę bili brawo medykom.

Tak wyglądały podziękowania w Dębicy:

Oklaski rozbrzmiewały między innymi na ulicach Rzymu.

Lekarzom dziękowali także mieszkańcy Nowego Yorku:

Podziękował również minister

Tego dnia pracownikom ochrony zdrowia ślą podziękowania wszystkie Izby, organizacje, pacjenci oraz resort zdrowia. Rano na twitterowym  profilu resortu zdrowia, pracownikom ochrony zdrowia podziękował również minister Łukasz Szumowski:

“Szanowni Państwo, Pracownicy służby zdrowia, za Wasz trud i poświęcenie, za olbrzymi wysiłek w dniach walki z koronawiruse,, w Światowym Dniu Zdrowia, składam Wam serdeczne podziękowania. Dziękuję Wam za Waszą pracę.” – napisał Szumowski

 

Dodaj komentarz