fbpx

Władze tej wyspy zwrócą turystom pieniądze za pobyt, jeśli w maju spadnie deszcz

Jeśli pogoda w maju nie dopisze, turyści wypoczywający na włoskiej wyspie Elba otrzymają zwrot pieniędzy za hotel. Jest to inicjatywa miejscowego wydziału do spraw turystyki. Pobyt w hotelu będzie darmowy, jeśli opady potrwają ponad dwie godziny w ciągu dnia

Lokalne władze nazwały swoją tegoroczną ofertę „Elba no rain”. Jej celem jest jest zachęcenie turystów do przyjazdu na wyspę na Morzu Tyrreńskim jeszcze przed rozpoczęciem sezonu. Do inicjatywy przyłączyło się wiele tamtejszych hoteli.

Deszcz w maju na Elbie jest raczej rzadkością, ale i tam może być nie do uniknięcia. Organizatorzy zapewniają, że w przypadku gdyby deszcz padał dłużej niż przez dwie godziny, między godz. 10 a 20, wszyscy turyści otrzymają zwrot pieniędzy za pobyt w hotelu czy pensjonacie.

Jak zauważa dziennik „La Stampa”, prawie dwie trzecie Włochów patrzy na prognozę pogody co najmniej raz dziennie, a 9 procent odwołuje wakacje z powodu niepogody. Właśnie to skłoniło branżę turystyczną na toskańskiej wyspie do skierowania tej oferty.

Szef stowarzyszenia zrzeszającego przedstawicieli tej branży Claudio Della Lucia podkreślił, że Elba ma do zaproponowania znacznie więcej niż tylko piękne plaże i wspaniałe morze, z których słynie na świecie. Jak zaznaczył, oferowane atrakcje nie wymagają słońca, a na wyspie w czasie deszczu turyści się nie nudzą. Są tam między innymi muzea Napoleona Bonaparte oraz wille, w których przebywał na zesłaniu między 1814 a 1815 rokiem.

W najbliższych dniach na wyspie zapowiadane są przelotne opady deszczu.,0

 

Źródło: travelandleisure.com

Dodaj komentarz