fbpx

Artysta uliczny tworzy niesamowitą iluzję kota na starym zbiorniku paliwa

Ten utalentowany 33-letni artysta z Marsylii o imieniu Tom Bragado Blanco potrafi swoimi dziełami oszukać oko i zadziwić widza. Jego najnowsza praca to ogromny kot sfinks, którego wizerunek postanowił wtopić w otaczające pole.

 

 

Sfinks to rasa kota rodzima dla Kanady, kojarzona przez wielu jako „kot bez sierści”. W dziele Blanco, ten kot gra rolę iluzji optycznej. Artysta wybrał dość nietypowe podejście i jako swojego płótna użył starego zbiornika po paliwie. Kiedy skończył, ów zbiornik zniknął i stał się niesamowitym obrazem 3D. Wynik końcowy to ogromny, szary sfinks, czający się wśród trawy.

 

 

Blanco rysował odkąd był dzieckiem, i jest artystą-samoukiem. Ten pasjonat sztuki ulicznej rozpoczął swoją karierę, sprzedając personalizowane koszulki, tenisówki i czapki. Później zaczął otrzymywać osobne zamówienia, chociażby na freski w pokojach dziecięcych czy malowidła iluzjonistyczne w miejscach publicznych. Wykonywał zlecenia dla hoteli, teatrów, restauracji i firm.

 

 

W swojej sztuce ulicznej, Braga używa techniki zwanej aerografią, której nauczył się w 2011. Aerografia to metoda tworzenia surrealistycznych obrazów, w której maluje się trójwymiarowy obiekt. Była stosowana w dekoracji płytek w erze wiktoriańskiej oraz w pracach Mana Ray’a, jednak Braga dostosował ją, aby stworzyć swoje własne, unikalne dzieła sztuki.

 

Poniżej więcej prac tego artysty:

 

 

 

 

Tłumaczenie: Aleksandra Kotlęga

Źródło: boredpanda.com

Dodaj komentarz