fbpx

Jest już znana data premiery serialu „Osiecka”

Serial „Osiecka” TVP zapowiadało już od kilku miesięcy. Początkowo jego premiera miała odbyć się wiosną tego roku, jednak pandemia koronawirusa pokrzyżowała wszelkie produkcyjne plany. Po długich miesiącach oczekiwania telewizja TVP ustaliła ostateczny termin premiery. Pierwsze cztery odcinki serialu, opowiadającego o życiu legendy polskiej piosenki, będziemy mogli obejrzeć między 25 a 27 grudnia bieżącego roku.

Jak informuje TVP, biografia artystki zostanie przedstawiona w trzynastu odcinkach, a jej tłem będą artystyczne, obyczajowe, oraz polityczne realia tamtych czasów, poczynając od edukacji w komunistycznej szkole przez studia w łódzkiej Szkole Filmowej, kolorowy świat studenckich teatrzyków – warszawskiego STS- u i gdańskiego Bim-Bomu, aż po spektakularne sukcesy oraz porażki Osieckiej, zarówno w walce z cenzurą, jak i wynikające z nietrafionych życiowych wyborów.

W rolę tytułowej bohaterki, na różnych etapach jej życia, wcieliły się Eliza Rycembel oraz Magdalena Popławska, która jest miłośniczką twórczości Agnieszki Osieckiej a także laureatką nagrody jej imienia na Festiwalu Piosenki Aktorskiej.

 

Źródło: zwierciadlo.pl

Foto: materiały prasowe

Dodaj komentarz