fbpx

To zdjęcie podbija sieć. Młody mężczyzna przywraca wiarę w ludzkość

Gillian Rogers to założycielka organizacji na rzecz zwierząt Pet Rescue Squad Inc. i autorka niezwykłego zdjęcia, zrobionego w pociągu. Fotografia przedstawia młodego mężczyznę, który trzyma na kolanach bezdomnego kociaka i karmi go mlekiem z butelki. „Ten człowiek przywraca wiarę w ludzkość”.

 

Zapowiadał się zwykły dzień. Gillian Rogers wsiadła do metra i przemierzyła kilka stacji, by po chwili zobaczyć coś zdumiewającego. Młody mężczyzna w pociągu karmił kociaka butelką dla niemowląt. Zwierzak był owinięty ręcznikiem i wdzięcznie wypijał pokarm patrząc na swego wybawcę.

– To był przykład niezwykłej troski. Miałam poczucie, że moje serce eksploduje z radości. Rzadko spotyka się ludzi, którzy w taki sposób troszczą się o bezbronne istoty – powiedziała Gillian. – To było takie budujące. Podeszłam do mężczyzny i powiedziałem mu „dziękuję” – dodała.

Mężczyzna wyznał, że znalazł małego kociaka między blokami. Bał się, że jeśli go zostawi, to kociak zginie. Owinął go w ręcznik i zabrał ze sobą. Gillian zrobiła mu zdjęcia i udostępniła na swojej stronie. Nie minęło dużo czasu, żeby ten niezwykły obrazek poniósł się dalej po sieci i stał się doskonałym przykładem na to, że „wirus współczucia” mamy we krwi. Dziś ten bezimienny bohater jest ikoną współczucia. Udowadnia, że na świecie wciąż są przyzwoici i życzliwi ludzie, którym zależy na zwierzętach.

– Kiedy wysiadłam z pociągu, czułam się tak lekko, jakbym unosiła się w powietrzu. To spotkanie przywróciło mi wiarę w człowieka – wspomina Gillian. Założycielka Pet Rescue Squad Inc. wierzy, że zdjęcie zachęci innych ludzi do aktywnego działania na rzecz poprawy losu bezdomnych istot. Czasem po prostu wystarczy rozejrzeć się na własnym
podwórku.

 

Opracowanie: Kamila Gulbicka
Źródło: thedodo.com

 

Dodaj komentarz