fbpx

Australia: Koala wszedł do domu i usiadł na choince

Rodzinę z Adelajdy w Australii Południowej zastał po powrocie do domu niecodzienny widok – na stojącej w salonie choince siedział miś koala. Zwierzę podczas nieobecności właścicieli dostało się do domu, wdrapało się na choinkę, strąciło ozdoby i zaplątało w światełka – relacjonują media.

Zdarzenie miało miejsce w środowe popołudnie. Kiedy rodzina McCormicków wróciła do domu, ich pies poszedł prosto do salonu i zaczął węszyć wokół choinki, pod którą leżały strącone bombki i ozdoby.

– Spojrzałam w górę i tuż przed moją twarzą ukazał się ten przepiękny, mały, wspaniały koala. Nie mogłam w to uwierzyć, byłam w szoku, był tuż przede mną – powiedziała australijskiej stacji ABC News Amanda McCormick.

– To było dość stare, sztuczne drzewko, ale koala wciąż starał się zjadać jego igły. Widziałam jak je chrupał, ale przestał, gdy zdał sobie sprawę z tego, że są plastikowe – 16-letnia Taylah McCormick. i dodała, że koala zaplątał się również w światełka.

Na początku pani McCormick nie mogła uwierzyć, że na jej choince siedzi żywe zwierzę, pomyślała, że któreś z jej dzieci umieściło na choince maskotkę. Wspominała, że koale pojawiały się wcześniej w okolicach ich domu, ale nigdy nie wchodziły do środka.

Rodzina od razu powiadomiła o zdarzeniu lokalne służby, odpowiedzialne za ochronę przyrody, które również początkowo uznały zgłoszenie za żart.

– Chwilę zajęło nam przekonanie ich, że na naszej choince naprawdę siedzi koala – tłumaczyła Amanda McCormick.

Koala początkowo nie chciał opuścić choinki, ale przybyli ratownicy rozplątali zwierzę, ściągnęli je ze świątecznego drzewka i przetransportowali na prawdziwe drzewo w okolicznym lesie.

Ciekawski miś okazał się zdrową, młodą samicą. Taylah nadała jej imię Daphne. Nakręcone przez dziewczynę zdjęcia i filmiki szybko stały się bardzo popularne w mediach społecznościowych.

– Koala prawdopodobnie wszedł do tego domu, ponieważ spodobał mu się wygląd choinki – skomentowała Dee Hearne-Hellon z organizacji zajmującej się tymi zwierzętami.

Dodaj komentarz