fbpx

W Kenii urodziło się rekordowo dużo małych słoniątek

Rezerwat przyrody Amboseli National Park w Kenii odnotował w tym roku rekordową liczbę nowo narodzonych słoni. Na świat przyszło tam ponad 200 małych słoniątek, w tym jedna para bliźniąt. Rząd Kenii podjął skuteczne działania dotyczące ograniczenia kłusownictwa, co skutkuje odradzaniem się populacji słoni w tym kraju.

W 1989 roku w Kenii żyło zaledwie 16 tys. słoni, dziś jest ich dwa razy więcej. Wzrost populacji tych zwierząt, jest przez kenijski rząd przypisywany ograniczeniu kłusownictwa. Władze wskazują, że o ile w 2018 roku ofiarą polowań padło 80 słoni, to rok temu było ich już 34. W tym roku sytuacja jest jeszcze lepsza.

Polowania na słonie są niestety rozrywką bogatych “turystów”.

Jednocześnie Kenia ma za sobą rekordowy rok, jeśli chodzi o liczbę narodzin wśród słoni. W rezerwacie Amboseli, w którym żyje około 1500 słoni, na świat przyszło ich ponad 200. Pracownicy rezerwatu zwiększoną płodność wiążą ze zmianami pogody. Kraj doświadcza w ostatnich latach coraz ostrzejszych susz, po których przychodzą bardzo obfite pory deszczowe. Jak przekonują w Amboseli, duże opady deszczu mają wpływ na liczbę urodzeń wśród słoni.

Dodaj komentarz