fbpx

53 lata temu zgubił portfel na Antarktydzie. Teraz 91-letni mężczyzna go odzyskał

Mieszkający obecnie w San Diego, 91-letni Paul Grisham, zgubił portfel podczas wyprawy na Antarktydę w 1968 roku. Mężczyzna zapomniał o całym zdarzeniu i na pewno nie spodziewał się, że odzyska zgubę, los chciał jednak inaczej. Po 53 latach portfel wrócił do właściciela – poinformował dziennik „The San Diego Union-Trubune”.

Portfel odnalazł się podczas rozbiórki budynku w amerykańskiej stacji naukowo-badawczej McMurdo. Okazało się, że przez te wszystkie lata leżał za szafką.

Grisham od października 1967 roku służył przez 13 miesięcy jako meteorolog w marynarce wojennej Stanów Zjednoczonych na Antarktydzie. Powiedział, że nie pamięta już, czy zgubił wtedy portfel, ale znaleziony przedmiot zdecydowanie należał do niego. W środku były między innymi jego dokumenty, przepis na likier kawowy i kieszonkowa instrukcja, jak postępować w przypadku ataku bronią atomową, biologiczną lub chemiczną.

Dotarł do niego pocztą

Brązowy skórzany portfel dotarł do niego pocztą. „Byłem zachwycony” – powiedział Grisham. – Długa lista ludzi była zaangażowana w odnalezienie mnie – dodał.

Jak pisze „The San Diego Union-Trubune”, podczas rozbiórki budynku znaleziono dwa portfele. Drugi z nich zwrócono rodzinie jego właściciela Paula Howarda, który zmarł w 2016 roku.

 

 

Dodaj komentarz