fbpx

Architekci i artyści zaprojektowali 33 budki dla ptaków

W ramach akcji For the Birds Installation powstały 33 budki dla ptaków, które zaprojektowali architekci i artyści. Wszystkie ptasie domki stanęły w 5-hektarowym brooklyńskim ogrodzie botanicznym, dając ptakom schronienie. Odwiedzający mogą teraz podziwiać cieszące oko elementy małej architektury.

Tegoroczna edycja akcji For the Birds Installation obfitowała w niesamowite wzory, kształty, materiały i rozwiązania. Zobaczcie, jak prezentuje się kolekcja 33 budek dla ptaków, zaprojektowana przez architektów, artystów, projektantów i twórców form użytkowych.33 różne studia, pracownie i twórcy działający w pojedynkę, pochodzący z różnych środowisk zostały zaangażowane w zaprojektowanie budek, karmników i poidełek dla ptaków. Miniaturowe budowle przystosowane są do specyficznych zwyczajów i potrzeb ptaków.

“Zmiany klimatyczne i związane z nimi niszczenie siedlisk doprowadziły do 30 % spadku liczby ptaków w Ameryce Północnej” – powiedział w trakcie prezentacji budek Adrian Benepe, dyrektor generalny Brooklyn Botanic Garden, przytaczając badania przeprowadzone przez National Audobon Society.


Źródło: The Brooklyn Botanic Garden
Zdjęcia: Liz Ligon

One thought on “Architekci i artyści zaprojektowali 33 budki dla ptaków

Dodaj komentarz