fbpx

Akcja #posilekdlalekarza wystartowała!

Zbiórka ma na celu pomóc tym, którzy walczą o nasze życie i zdrowie, narażając siebie. Organizatorzy akcji, pragną wesprzeć służbę medyczną, która od kilku tygodni zmaga się z koronawirusem.

Spontaniczny Sztab Obywatelski, Fundacja Otwarty Dialog i Forum Obywatelskiego Rozwoju uruchomili zbiórkę internetową, której dochód przeznaczony zostanie na posiłki dla personelu medycznego.

Sztab medyczny, w związku z przybywaniem przypadków osób zarażonych koronawirusem, ma mnóstwo pracy. Dlatego jak informują organizatorzy zbiórki, każdy z nas może wesprzeć lekarzy, pielęgniarki i osoby zaangażowane w pomoc medyczną: „Pomóżmy im, wpłacając pieniądze na posiłki, które będą mogli zamówić za darmo! Prosimy o zgłoszenia restauracje/firmy kateringowe”. Organizatorzy mają nadzieję, że zaoferowanie bezpłatnych posiłków odciąży wszystkich pracowników placówek medycznych.

Aby dołączyć do akcji wystarczy jedynie wypełnić formularz, zamieszczony na stronie zrzutka.pl. Zaś osoby, zamawiające posiłki w lokalach gastronomicznych (będących na liście), wystarczy, że wyrażą chęć skorzystania z nieodpłatnego posiłku.

Internauci nie kryją swojego podziwu dla osób zaangażowanych w walkę z epidemią: „Wielkie podziękowania dla lekarzy i dużo siły” – pisze na Twitterze jeden z darczyńców. „To oni są dzisiaj na pierwszej linii frontu. To oni walczą o nasze życie i zdrowie. Pomóżmy im” – zachęca do wsparcia personelu medycznego znana dziennikarka – Hanna Lis.

Warto przypomnieć, że Covid – 19 przenoszony jest drogą kropelkową, czyli podczas: mówienia, kichania i kaszlu. Typowymi objawami zakażenia są: gorączka, kaszel, a nawet problemy z oddychaniem. Zatem lekarze przypominają i proszą o zachowanie szczególnej ostrożnością. Wśród praktyk profilaktycznych znajdują się: częste mycie rąk preparatami antyseptycznymi, zakrywanie ust chusteczką podczas kichania lub kaszlu czy unikanie bliskiego kontaktu z osobami, mającymi objawy zarażenia.

Adres zrzutki TU

 

Opracowanie: Ilona Dziadek

Źródło: kobieta.onet.pl

Dodaj komentarz