fbpx

Zamieniać słabość w siłę. Trzynastolatka pokonuje depresję dzięki pracy nad sobą i działaniom charytatywnym

W ostatnie wakacje doświadczyłam epizodu depresji, po wielu trudnych przeżyciach. Niestety, wymagało to hospitalizacji. Przez lipiec i sierpień byłam pacjentką Psychiatrycznego Oddziału Dziecięcego w Mazowieckim Centrum Neuropsychiatrii w Józefowie. Otrzymałam tam ogromną pomoc terapeutyczną i lekarską oraz wsparcie przy poukładaniu spraw rodzinnych. Był to dla mnie trudny, ale bardzo znaczący czas, dzięki któremu nauczyłam się wielu wartościowych rzeczy. Jest to dla mnie bardzo wyjątkowe miejsce, z którym wiążę wiele pozytywnych wspomnień.  Poznałam tam mnóstwo mądrych, wyrozumiałych i empatycznych osób, które stworzyły dobrą atmosferę na oddziale.

Mimo, że cały czas się leczę, myślę, że jestem już na tyle silna, aby pomagać innym. Prowadzę stronę na FB “Porcelanowe Aniołki”, niosącą pomoc i wsparcie dzieciom i młodzieży z problemami natury psychicznej. (https://web.facebook.com/porcelanoweaniolki). 🙂

12647844_1201686886526480_471023146_n
Zorganizowałam dla Mazowieckiego Centrum Neuropsychiatrii zbiórkę świąteczną upominków dla pacjentów oraz wyposażenia sali do zajęć kulinarnych.
29 stycznia 2016 ruszył mój projekt “Pomoc małym pacjentom oddziału psychiatrii’, który ma na celu uzbieranie 4 500 zł na nowe wyposażenie do sal terapii w MCN na Dziecięcym Oddziale Psychiatrycznym.
Zachęcam do pomocy mi przy tym projekcie i wpłaty przez linka na portalu crowdfundingowym: https://wspieram.to/projekt/6034/pomoc-maym-pacjentom-oddziau-psychiatrii
DSCF4323
Dobrze znam wszystkie sale dostępne dla pacjentów na oddziale, dlatego wiem, czego jeszcze tam brakuje. Wyposażenie zostało przeze mnie zaproponowane i zatwierdzone przez Ordynator Oddziału, dr. Paruszkiewicz, jest to m.in. trampolina, hamaki, pufy do siedzenia, materiałowy namiot do zabawy, naklejki na ścianę, szafka, kocyki, poduszki – przedmioty niezbędne, by obie sale spełniały swoje funkcje dla pacjentów w terapii.
Uważam, że największą i najwspanialszą siłą, jest ta, która powstała ze słabości. Swoimi działaniami chcę pokazać, że niemożliwe jest możliwe oraz dać wsparcie. Udowadniam też, że nawet my – dzieci i młodzież – możemy działać jeśli tylko chcemy.
MCP-2
Wszelkie szczegóły moich projektów można uzyskać u mnie lub u mojej mamy, której wsparcie jest potrzebne z racji mojej niepełnoletności.
Kontakt:
Amelia Gruszczyńska, tel.: 531 303 308, mail: amelia.gruszczynska@gmail.com
Anna Kaszubska (mama), tel.: 602 215 707, mail: ajkaszubska@gmail.com

Dodaj komentarz