fbpx

Policjant zatrzymał auto z pięcioma starszymi paniami

100447128-older-woman-driving-gettyp.1910x1000

Ta historia przytrafiła się policjantowi drogówki, który zatrzymywał kierowców, łamiących przepisy ruchu drogowego na autostradzie.

Funkcjonariusz zauważył samochód, który był wyprzedzany przez wszystkie inne pojazdy. Jechał bardzo powoli – niecałe 30 km/h. Policjant postanowił zatrzymać podejrzane auto. Kiedy do niego podszedł, okazało się, że znajduje się w nim pięć starszych kobiet. Staruszki miały szeroko otwarte oczy i były blade jak trupy.

„Panie władzo, o co chodzi?. Przecież nie przekroczyłam prędkości.” – spytała kierująca autem kobieta
„Proszę Pani, może i nie przekroczyła Pani prędkości, ale powinna Pani wiedzieć, że jazda o wiele wolniej niż ograniczenie prędkości, może być również zagrożeniem dla innych.” – odpowiedział spokojnie policjant.
„Jak to? Przecież jechałam dokładnie z przepisami: 30 km/h. Tak przecież jest tu napisane.”

Funkcjonariusz policji próbując powstrzymać śmiech, wyjaśnił, że 30 to numer trasy, a nie ograniczenie prędkości. Nieco zakłopotana kobieta uśmiechnęła się i podziękowała policjantowi za wyprowadzenie jej z błędu. Policjantowi jeszcze jedna sprawa nie dawała spokoju.

„Zanim pozwolę paniom odjechać, chciałbym jeszcze o coś spytać. Czy pasażerki dobrze się czują? Pani koleżanki wyglądają jakby przed chwilą przeżyły coś strasznego.” – spytał policjant.
„Oj, nic takiego. Po prostu wcześniej jechałyśmy drogą 169.”- odpowiedziała kobieta.

Źródło: http://niezwykle.pl/niezwykle/1,144981,18517398,policjant-zatrzymal-auto-z-piecioma-staruszkami-powod-kontroli.html

Foto: David Sucsy | E+ | Getty Images

Dodaj komentarz