fbpx

Poparzone niemowlę w ramionach pielęgniarki. Niezwykłe spotkanie po 38 latach.

 

38-letnia Amanda Scarpinati ze Stanów Zjednoczonych została ciężko poparzona jako trzymiesięczne niemowlę. Był wtedy rok 1977. Dziewczynka sturlała się z kanapy i wpadła do parującego inhalatora. Natychmiast została przewieziona do szpitala, gdzie poddano ją troskliwej opiece. Wtedy też wykonano niezwykłą fotografię, która przedstawia poparzonego niemowlaka i pielęgniarkę, która czule je obejmuje. Zdjęcie zdobyło ogromną popularność i trafiło na okładkę szpitalnego magazynu.

2CE44DEA00000578-3253145-image-m-30_1443517606767
38-letnia dzisiaj Amanda przez wiele lat zmagała się z bliznami i krytyką ze strony rówieśników. „To było dla mnie bardzo trudne” – wspomina po latach. Przez cały czas miała w szufladzie niezwykłe zdjęcie ze szpitala. Postanowiła, że odnajdzie kobietę, która okazała jej tyle troski. Pierwszą próbę jej odszukania podjęła już 20 lat temu. Niestety, wówczas zakończyła się niepowodzeniem.

Niedawno ponownie udostępniła to zdjęcie na swoim profilu na Facebooku. Zostało ono udostępnione ponad 5 tysięcy razy. Poszukiwania tajemniczej kobiety ze zdjęcia trwały tylko jeden dzień.
Spotkanie obu pań było dla nich niezwykłym przeżyciem. „Ty naprawdę istniejesz” – mówiła poruszona Amanda Scarpinati. Pielęgniarka wspominała też, że trzymiesięczna Amanda była jedną z jej pierwszych pacjentek i wyróżniała się niebywałym spokojem.

berger-scarpinati-gift

amanda-scarpinati-1-800

Źródło: nydailynews.com, houstonchronicle.com

Dodaj komentarz