fbpx

Poznański manul Mania ma szansę zdobyć prestiżowy tytuł

Mania, matka sławnego manula Magellana, startuje w tegorocznych zawodach o tytuł Manula Roku 2024. Jej syn triumfował w poprzedniej edycji, a teraz Mania, która właśnie przeszła do drugiego etapu selekcji w ramach Manul World Cup 2024, ma szansę na zwycięstwo.

Za pośrednictwem mediów społecznościowych trwa intensywne głosowanie na manula z Polski. Tylko dzięki wsparciu internetowej społeczności stepowy kot z poznańskiego zoo ma szansę na sukces. Daily Mantle, strona dedykowana miłośnikom manulów na portalu X, zorganizowała konkurs na najpiękniejszego manula roku 2024. W poprzedniej edycji wygrał Magellan, a teraz jego matka – Mania – ma duże szanse na zwycięstwo.

Kampania na rzecz manula roku. Ogromna aktywność online

W pierwszej turze Mania osiągnęła znaczący sukces, zdobywając około 18 tysięcy głosów, co stanowiło nieco ponad 40% ogólnej liczby punktów. Rywalizacja była zacięta aż do końca, gdyż drugi w kolejności manul, Stubsi, uzyskał 38,2% głosów.

“Ze Stubsi mierzył się już kiedyś Magellan. Dzięki Waszym głosom zdecydowanie wygrał” – przypomina poznański ogród zoologiczny. W tej grupie konkursowej oddano ponad 50 tysięcy głosów. Polska społeczność internetowa jest obecnie bardzo zaangażowana. Poznańskie zoo zachęca również do wsparcia Manii.

Poznańskie zoo edukuje o manulach

Remigiusz Koziński, kierownik Działu Edukacji i Wolontariatu w poznańskim zoo, zauważa, że teraz jest czas manulów.

— Wcześniej to były myszojelenie, kapibary, a teraz od dłuższego czasu manule. Do końca kwietnia w każdą sobotę i niedzielę o godz. 15.00 przy ich wybiegu organizowane są 10-minutowe pogadanki o tym gatunku — mówi w rozmowie z portalem polskieradio24.pl.

Manul Mania przybyła do zoo w Poznaniu w 2017 roku z Nowosybirska, a urodziła się rok wcześniej. Jej partnerem jest Big, znany jako Mańko. Mają czwórkę potomstwa, w tym sławnego Magellana, który w finale ostatniej edycji konkursu zdobył 56,6% głosów, pokonując reprezentantów z Włoch, Niemiec i Szwecji.

Dodaj komentarz