fbpx

Pojedynek COACH COUPLE CHALLENGE

IMG 20150328 134652 e1427833944839

Wszędzie wokół nas jest zbyt wiele niezdrowej rywalizacji i tego, co określamy mianem wyścigu szczurów, dlatego nie jesteśmy zbytnimi zwolennikami jakichkolwiek form współzawodnictwa. Jednak pomysł o którym przeczytacie poniżej wydał nam się interesujący i godny rozpowszechnienia. Taka forma rywalizacji może być częścią bardzo inspirującej drogi, która wzmacnia motywację i autentycznie zmienia życie.

DOBRE WIADOMOŚCI ZOSTAŁY PARTNEREM MEDIALNYM CAŁEGO PRZEDSIĘWZIĘCIA!!!

Oto ponad miesiąc temu powstał projekt, który właśnie w ten sposób miał doprowadzić do zmian w życiu dwóch kobiet, które zawodowo zajmują się rozwojem i psychologią. Anita Michalska i Edyta Zając, skupione na szkoleniach, warsztatach i coachingach postanowiły zacząć coś wyjątkowego – POJEDYNEK. Wyobraź sobie dwie osoby, które każdego dnia publicznie sprawdzają wyniki swoich działań. Rozliczają się z ilości ruchu (sport to zdrowie!), zjadanych zdrowych posiłków (każdy z nich to paliwo) i zabiegów na ciało, duszę i umysł. Każdy dzień kończy się zadaniem sobie pytania – Co dziś dla siebie zrobiłam? Czy moja partnerka-rywalka wyprzedziła mnie dziś w swoich działaniach? Co mogę jutro zmienić? Jak włączę to w przepełniony obowiązkami dzień?

A teraz wyobraź sobie 170 osób, które robią to samo – wykorzystują magię rywalizacji po to, aby dodać życiu więcej blasku, wyzwań i dobrych nawyków. Pomyśl, że część z tych osób wysyła dowody swoich poczynań w świat – na Instagramie (#ccchallengepl) pojawiło się już ponad 2 500 zdjęć dokumentujących wysiłek ludzi. No właśnie wysiłek? A może pasja życia?

Sprawdź koniecznie, czym jest Pojedynek Coach Couple Challenge – kto wie, może stwierdzisz, że to wyzwanie da Ci motywację do działania, do zrobienia dla siebie czegoś więcej? Może skłoni Cię do wykorzystania dodatkowych 5 minut w niezwykły dla Ciebie sposób?

POJEDYNEK COACH COUPLE CHALLENGE

Czasem trudno zmotywować się samemu do działania. Nieraz jest dużym wyzwaniem wziąć się za ćwiczenia, zrzucić boczki, zacząć zdrowo i regularnie jeść. Czasem łatwiej jest obejrzeć 1500 odcinek ulubionego serialu niż wieczorem przeczytać choć kawałek książki. Czasem jest trudno zacząć uczyć się języka obcego. Czasem brakuje kogoś, kto mógłby nam towarzyszyć w zmianach, których chcemy dokonać. My wiemy to bardzo dobrze, dlatego postanowiłyśmy, że przez najbliższy kwartał (kwiecień, maj, czerwiec 2015) będziemy dla siebie motywującymi pstryczkami w nos i stoczymy pojedynek, jednocześnie pozytywnie się nakręcając.
Pojedynek miał być naszą prywatną zabawą. Zabawą dwójki kobiet, które chcą wzajemnie dodawać sobie odwagi w dbaniu o swoje ciała, dusze i umysły. Pojedynek miał być preludium do naszej współpracy trenerskiej i coachingowej, która rodziła się przez ostatnie 2 lata. Wraz z tym jak rozwijał się projekt warsztatów w Polsce i za granicą, pojedynek zaczął przybierać formę ogólnie społeczną. Stwierdziłyśmy, że to jest to czego obie szukałyśmy do podzielenia się ze światem. Wierzymy w to, że możemy być zmianą, którą chcemy ujrzeć w świecie.

ROZPOCZNIJ INSPIRUJĄCĄ RYWALIZACJĘ I

ZASADY POJEDYNKU

1. Znajdź swoją parę. Kogoś, kogo chcesz inspirować i kto będzie dla Ciebie inspirujący. Nie ma znaczenia gdzie mieszkacie, jakiej jesteście płci, ile macie lat, jaki jest Wasz status społeczny, zdrowotny, finansowy czy religijny. Znaczenie ma to, czy oboje chcecie podjąć się tego wyzwania tzn, czy wytrwacie co najmniej dwa miesiące we wspólnych  pozytywnych zachowaniach. Tylko wtedy ma to sens.
2. Pojedynek toczony jest w 3 kategoriach: ruch, odżywianie, zabiegi (na ciało, duszę i umysł). Np.:
• w kategorii ruch znajdzie się trening na siłowni, bieganie, basen, jak również spacer z dziećmi, psem, wejście na 15 piętro ;
• w kategorii odżywianie znajduje się wszystko co zdrowe, pożywne, ale też samemu robione (jeśli pójdziesz do restauracji na pyszną kolację to musisz wybrać czy jest to zabieg dla ciała, duszy czy umysłu; w kategorii odżywiania jest tylko czysty własny handmade); tutaj wchodzą w grę śniadania, drugie śniadania, lunche, obiady, podwieczorki, kolacje, desery, wszelkie przekąski;
• w kategorii zabiegi mieszczą się 3 podkategorie (w jednej aktywności można wybrać tylko 1 podkategorię). Np. jeśli idziesz na masaż (nieważne czy do centrum spa czy do znajomego, który Ci taki zabieg zrobi za darmo) wybierasz czy to jest bardziej zabieg dla ciała, dla duszy, czy dla umysłu (wiemy przecież, że to może wpływać na różne aspekty). Jeśli przeczytasz książkę (lub nawet jej rozdział) znów wybierasz czy to był zabieg dla Twojej duszy czy umysłu. A może i ciała? Gdy pójdziesz na warsztat ze spontanicznego tańca, również decydujesz która podkategoria została zrealizowana. A jeśli pójdziesz obejrzeć mecz, albo pójdziesz do domu dziecka udzielić korepetycji … którą kategorię obstawisz?

3. Za każdą aktywność otrzymujesz 1 punkt. Za jedną aktywność skopiowaną od swojego partnera dostajesz 2 punkty. Jak to się odbywa? Przybliżymy to na naszym przykładzie (Start z punktu 0):
Anita przygotowała pyszny deser (surowy krem czekoladowy z banana, awokado, ciemnego kakao i daktyli). Robi zdjęcie i udostępnia (ustaliśmy, że będziemy to robić na facebooku i na instagramie). Pod zdjęciem znajduje się: krótki treściwy opis czynności, #pojedynek, #ccchallenge #ccchallengepl oraz punktacja:
Anita: jedzenie: 1, ruch: 0, zabiegi: 0 Edyta: jedzenie: 0, ruch: 0, zabiegi: 0
Edyta widzi jak wspaniały deser zrobiła Anita, ale w tzw. międzyczasie wykonuje przysiady przygotowując jedzenie dla siebie i swoich dzieci; wrzuca zdjęcie przysiadów. Wtedy punktacja pod jej zdjęciem jest następująca:
Anita: jedzenie: 1, ruch: 0, zabiegi: 0 Edyta: jedzenie: 0, ruch: 1, zabiegi: 0
Jeśli Edyta zdecydowałaby się na zrobienie takiego samego deseru jak Anita (kopiować można tylko do 24 godzin) i zrobi temu zdjęcie, wtedy otrzymuje za taką samą czynność 2 punkty. Jeśli Anita wejdzie na 15 piętro- dostanie 1 punkt za ruch. Ale jeśli Edyta postanowi wejść 15 razy na swoje 1 piętro, wtedy Edyta otrzyma 2 punkty! Kopiowanie w pojedynku jest fajne!

11103986 852326348155121 1633538327 n 1

DLACZEGO ROBIMY TO PUBLICZNIE?

1. Dzięki udostępnianiu pojedynku w Internecie niesiemy realną treść i motywujemy nie tylko wzajemnie siebie, ale też ludzi, którzy trafią na nasz pojedynek.
2. Według powiedzenia Gandhiego – pragniemy być zmianą, którą chcemy ujrzeć w świecie. Internet może bardzo w tym pomóc. Wierzymy, że w dzisiejszym szalonym, pędzonym świecie można mimo wszystko żyć szczęśliwie, zdrowo, pięknie i prosto. Wierzymy też, że jeśli zadbamy o siebie samych, będzie można sprawniej i skuteczniej zadbać o innych ludzi, zwierzęta, środowisko.
3. Chcemy dotrzeć do jak największej liczby ludzi. Nie tylko w Polsce, ale i na świecie!!! 
4. Dzięki udostępnianiu pojedynków w sieci, osoby które zdecydują się na tę zabawę, będą miały doping nie tylko swojej pary, ale też innych ludzi, którzy będą ich obserwować.
5. Wierzymy w to, że może być popyt na dobrą informację w Internecie. (PORTAL DOBRE WIADOMOŚCI SĄ PRZYKŁADEM) Chcemy udowodnić, że miłość w sieci jest możliwa!

0001 5360417

SKORO POJEDYNEK, TO CO JEST DO WYGRANIA?

1. Warunkiem wygrania pojedynku jest co najmniej dwumiesięczne uczestnictwo w grze i wykazanie się co najmniej 60 aktywnościami na osobę (czyli codziennie przynajmniej 1 kategoria potrzebuje być przez Ciebie zaopiekowana 🙂
2. Główną wygraną jest poprawa kondycji ciała, duszy i umysłu nie tylko swojej, ale też twojego partnera oraz inspirowanie innych do dokonywania zmian w swoim życiu. Tę nagrodę może wygrać każdy.

3. Nagrodą dodatkową główną jest bezpłatne uczestnictwo w trzydniowym warsztacie 3-4-5 lipca 2015, który poprowadzimy wspólnie i który będzie warsztatem rozpoczynającym cykl szkoleń w Polsce i za granicą (z zachowaniem parytetu płci wśród uczestników).

4. Jeśli pojedynek rozwinie się tak jak o tym marzymy, czyli na cały świat, mamy nadzieję, że pojawią się różnego rodzaju sponsorzy, którzy przyczynią się do wygenerowania dodatkowych nagród dla większej ilości par.

Szczegóły pojedynku: http://ccchallenge.pl/pl/
Kontakt: kontakt@ccchallenge.pl

Dodaj komentarz