fbpx

So Stay Hotel- jedyny taki hotel w Polsce

1

W Gdańsku zaczął działać trzygwiazdkowy hotel So Stay. Na pierwszy rzut oka wygląda jak inne. Ale to unikalny projekt: nie tylko służy odwiedzającym miasto turystom, ale i pomaga wejść na rynek pracy wychowankom z domów dziecka. Młodzi ludzie znajdują tu stałe zatrudnienie i biorą udział w kilkumiesięcznych płatnych stażach. To pierwszy taki projekt w skali kraju.

Hotel utworzyła i prowadzi Fundacja Innowacji Społecznej (FIS). Jest to kolejna inicjatywa organizacji. W 2012 roku Fundacja uruchomiła w Gdańsku Oruni przy ul. Gościnnej 10 Kawiarnię KUŹNIA, w której doświadczenie zawodowe zdobywa młodzież mająca utrudniony start na rynku pracy.

Uruchomienie hotelu jest to przedsięwzięcie innowacyjne w skali kraju. To jedyny taki hotel w Polsce. So Stay Hotel FIS utworzyła we współpracy z Miastem Gdańsk oraz partnerami biznesowymi. Gdańsk przekazał fundacji w użyczenie budynek przy ul. Kartuskiej 18, w którym mieścił się urząd paszportowy, przez lata także komisariat policji. Środki na gruntowny remont budynku oraz jego wyposażenie przekazała duńska fundacja Velux Fundations oraz firmy wspierające działania społeczne. Wśród nich znalazły się: lider marki odzieżowej LPP oraz GIWK, Saur Neptun Gdańsk, ZKM, LOTOS. – Dobrze jest pomagać ludziom, którzy maja pomysły, którzy nie narzekają, a działają- takimi ludźmi są właśnie Marianna i Piotr Wróblewscy- twórcy So Stay Hotel. Eksperyment twórców FIS jest wyjątkowy na skale kraju- nikt wcześniej takiej inicjatywy nie podjął. Dziękuje Fundacji Velux, za wsparcie tej inicjatywy. Dziękuje wszystkim wspierającym ten projekt, bez których nie miałby szansy powstać – powiedział podczas otwarcia So Stay Hotel Paweł Adamowicz, Prezydent Gdańska.

2

– Hotel So Stay powstał, by zmieniać życie ludzi – mówi Marianna Sitek- Wróblewska z FIS.- Prowadzony on będzie z troską i dbałością o wysoką jakość usług. Powstał z myślą o gościach odwiedzających Trójmiasto w celach biznesowych i turystycznych. Młodzi ludzie, którzy mają utrudniony start w dorosłość pod okiem profesjonalistów zdobywać będą kwalifikacje zawodowe oraz doświadczenie, które jest wysoko cenione przez pracodawców na otwartym rynku pracy. Młodzież doskonalić będzie umiejętności w pięciu ścieżkach zawodowych: recepcjonista, kelner, barman, serwis pokojowy. Hotel będzie działał w formule firmy społecznej, w której wypracowany zysk będzie reinwestowany w edukację młodzieży- dodaje Wróblewska.

3

W pełni klimatyzowanym hotelu znajduje się 18 pokoi, sala szkoleniowa, restauracja oraz bar. Hotel zapewnia standard obiektu trzygwiazdkowego. Jest to kameralny hotel o charakterze miejskim. Doskonała lokalizacja w centrum Gdańska w bezpośrednim sąsiedztwie środków komunikacji oraz aranżacja w stylu skandynawskim to tylko niektóre wyróżniki tego miejsca. Na gości czeka business corner, bezpłatna sieć WiFi, a przede wszystkim indywidualne podejście zespołu So Stay.

4

W hotelu funkcjonuje restauracja So Eat, otwarta także dla gości zewnętrznych. Restauracja So Eat to jedyne takie miejsce w Trójmieście! Kuchnia łączy tradycję z nowoczesnością. Z dbałością przygotowana karta dań jest odpowiedzią na promowanie zdrowego trybu życia.

Odwiedzając restaurację i korzystając z oferty restauracji, goście inwestować będą w edukację i rozwój pasji młodych ludzi oraz wspierać będą ich start w dorosłość.

Źródło: gdansk.pl

 

Dodaj komentarz