fbpx

Były zakonnik kupił los i wygrał 259 milionów dolarów. Chce oddać całą sumę

Do Roya Cockruma z Knoxville w stanie Tennessee w wyjątkowy sposób uśmiechnął się los. Były zakonnik ślubował ubóstwo, czystość i posłuszeństwo Bogu. Skusił się jednak i kupił los na loterię. Wygrał 259 milionów dolarów i już wie, co zrobi z całą sumą.

“Brat Roy” jest teraz chyba najszczęśliwszym człowiekiem w całym Tennessee. Wygrał na loterii Powerball fortunę, o jakiej mu się nie śniło. Roy złożył jednak wiele lat temu dożywotnie śluby, które nakazują mu zachowanie ubóstwa, czystości i posłuszeństwa. Dlatego postanowił, że wszystkie pieniądze przekaże na wybrane fundacje i organizacje charytatywne.

Chcę, żeby każdy, nawet najdrobniejszy pieniążek z tej wygranej, stał się błogosławieństwem dla tego, kto go otrzyma – mówił Roy Cockrum po otrzymaniu czeku.

Roy przez ponad 20 lat pracował jako aktor, menedżer teatralny i telewizyjny. Wstąpił do zakonu Kościoła Episkopalnego, gdzie ślubował dożywotnie ubóstwo, posłuszeństwo Bogu i czystość. Od tego momentu był znany jako “Brat Roy”. W 2009 roku odszedł jednak z zakonu, żeby opiekować się swoją matką. Szczęśliwy zwycięzca twierdzi, że to właśnie śluby ubóstwa przygotowały go najlepiej na przyjęcie tak ogromnej sumy pieniędzy.

Początkowo był przekonany, że wygrał “zaledwie” 500 dolarów. Kiedy jednak dostrzegł, że trafił też kolejne liczby, ugięły się pod nim kolana.

Nie mam wątpliwości, że jestem najszczęśliwszym człowiekiem na świecie. Jestem ogromnie wdzięczny. Zostałem pobłogosławiony! – mówił Roy, kiedy wręczano mu czek.

Teraz Brat Roy nie tylko wybiera organizacje charytatywne, które obdaruje pieniędzmi, ale również planuje założenie własnej fundacji. Miałaby ona wspomagać artystów w całym kraju. Zdecydował, że nie zostawi dla siebie nawet jednego centa z wygranej, która po odliczeniu podatków wyniesie 115 milionów dolarów.

 

Źródłó: http://deser.pl/deser/1,111858,16282467,Byly_zakonnik_kupil_los_i_wygral_259_milionow_dolarow_.html

Dodaj komentarz