Dlaczego powinno się spać w opasce na oczy?
Nieodłącznym elementem cyklu biologicznego naszego organizmu jest okres snu. 30% genów człowieka regulowanych jest zgodnie z rytmem okołodobowym, są to między innymi geny odpowiedzialne za schorzenia metaboliczne. Odpowiednia jakość snu utrzymuje równowagę w naszym ciele, dzięki czemu może ono prawidłowo funkcjonować.
Ten prosty 'trik’ sprawia, że znacznie szybciej udaje nam się zasnąć i obudzić się dopiero rano, kiedy zadzwoni budzik. Naukowcy dowiedli, że im ciemniej jest w sypialni, tym nasz sen jest zdrowszy. Można zamontować nieprzepuszczalne rolety, ale opaska jest rozwiązaniem znacznie tańszym i bardziej stylowym. Ważny jest także materiał, z którego opaska jest wykonana. Powinien być naturalny i delikatny, aby skóra mogła oddychać i nie pocić się. Poliester zdecydowanie odpada, najlepiej zainwestować w satynę lub jedwab.
Spanie w opasce pozwala nam dłużej trwać w fazie REM i skuteczniej się regenerować, ponoć redukuje też stres i wspomaga regenerację. Największą zaletą maski jest to, że hamuje dostęp światła. Dzięki temu wzrasta produkcja melatononiny, hormonu, który umożliwia nam zapadnięcie w sen.
W sklepach drogeryjnych oraz w Internecie znaleźć można szeroką gamę opasek o różnych kolorach i fasonach. Istnieją również modele z kieszeniami, w które można włożyć zimne okłady na opuchnięte oczy. Każdy znajdzie dla siebie odpowiednią opaskę, która sprawi, że podczas snu organizm będzie mógł się w pełni zregenerować i przygotować do następnego dnia.