fbpx

Trasa rowerowa w Polsce wśród najlepszych w Europie

Malownicza trasa rowerowa biegnąca z Writzen przez Siekierki do Choszczna, została uznana za jedną z najlepszych ścieżek rowerowych w Europie, szczególnie docenianą za swoje „Greenway’e”, czyli szlaki rowerowe niezależne od dróg samochodowych. Informację tę przekazał marszałek województwa, Olgierd Geblewicz, podkreślając wyjątkowy charakter tego odcinka.

Wyjątkowość tej trasy została potwierdzona podczas konferencji „Zielone trasy i zrównoważona turystyka”, gdzie eksperci wyrazili swoje uznanie. Trasa, prowadząca przez historyczne tereny i przyrodnicze skarby, oferuje niepowtarzalne widoki oraz kulturowe bogactwo.

Historia i przyroda w harmonii

Jedną z największych atrakcji trasy jest jej przebieg przez stary nasyp kolejowy, łączący zabytkowe dworce kolejowe. Szlak rowerowy wije się przez piękne zakątki aż pięciu obszarów chronionych, stanowiąc doskonałą propozycję dla miłośników przyrody i historii.

Rowerzyści mogą podziwiać wiele wyjątkowych miejsc na tej trasie. Wśród nich wyróżnia się mury obronne w Trzcińsku-Zdroju, będące unikatowym zabytkiem w skali kraju. Nie można pominąć także Mamutowca Olbrzymiego, pomnika przyrody w Barwicach, czy malowniczego jeziora w Jeleninie. Dodatkowo, trasa przebiega w pobliżu Morynia, znanego z doskonale zachowanego pierścienia murów miejskich, Geoparku oraz Jeziora Morzycko.

Idealne Miejsce dla Aktywnego Wypoczynku

Ta trasa rowerowa stanowi idealne miejsce dla osób szukających aktywnego wypoczynku w otoczeniu natury. Z jej licznymi biwakowymi oraz malowniczymi krajobrazami, trasa ta z pewnością zadowoli zarówno amatorów jazdy na rowerze, jak i entuzjastów historii oraz przyrody.

Podsumowując, trasa rowerowa Writzen-Siekierki-Choszczno, dzięki swojej unikatowej lokalizacji i bogatej ofercie turystycznej, zyskała międzynarodowe uznanie i stała się jednym z najbardziej pożądanych kierunków dla miłośników rowerowych wypraw w Europie.

Dodaj komentarz