fbpx

Poszukiwany pies sam zgłosił się na policję

10-letnia suczka, która uciekła właścicielowi przestraszona odgłosem fajerwerków, sama przyszła na komisariat policji w Loughborough w Wielkiej Brytanii. Czworonoga wchodzącego do budynku nagrały kamery monitoringu.

68-letni Steve Harper wyprowadzał 10-letnią suczkę Rosie i drugiego psa, Lasera, na spacer w Southfields Park. Kiedy w okolicy rozbrzmiał huk fajerwerków, Rosie przestraszyła się i uciekła.

Wkrótce okazało się, że suczka dotarła do położonego nieopodal komisariatu policji Loughborough Police Station. Na nagraniu uchwyconym przez kamery monitoringu widać, jak pies wchodzi do budynku, a następnie siada spokojnie w poczekalni. Policjanci poinformowali, że podali jej wodę i chwilę się z nią pobawili, a także zadzwonili pod numer telefonu zapisany na obroży.

“Byłam z niej bardzo dumna”

“W zeszłym tygodniu w Loughborough Police Station zdobyliśmy nowego futrzanego przyjaciela  Nasi pracownicy przynieśli Rosie trochę wody i szybko się z nią zaprzyjaźnili. Na szczęście miała na sobie obrożę, więc mogliśmy skontaktować się z właścicielem, który był zachwycony, że odnalazła się cała i zdrowa. Co za uroczy, mądry pies” – napisali w ostatni poniedziałek policjanci na profilu społecznościowym.

Jak przyznała żona mężczyzny, który spacerował z Rosie, był on “bardzo zasmucony”, gdy wrócił do domu jedynie z Laserem. Jednak właśnie w tym momencie otrzymali telefon, że suczka się odnalazła.

  • Bardzo mi ulżyło i cieszyłam się, że nic jej nie jest. Byłam też z niej bardzo dumna, że była tak mądra, by znaleźć drogę na policję — powiedziała 61-letnia Julie Harper.

Rosie to border collie. Psy tej rasy powszechnie uważane są za bardzo inteligentne.

Autor:pb//am
Źródło: BBC

2 thoughts on “Poszukiwany pies sam zgłosił się na policję

Dodaj komentarz