fbpx

Wielka Brytania: W testach Mensy 11-letnie bliźniaczki uzyskały lepszy wynik od Alberta Einsteina

Nysa i Nishka Upadhya to 11-letnie bliźniaczki, które urodziły się w Wielkiej Brytanii w rodzinie imigrantów z Indii. Nysa jest urodzoną matematyczką, natomiast jej siostra preferuje język angielski i sztukę. Teraz obie dziewczynki osiągnęły niesamowity sukces — zdobyły najwyższe wyniki w teście Mensy.

Mensa zrzesza ludzi o najwyższym ilorazie inteligencji. Obie dziewczynki osiągnęły najlepszy rezultat, co oznacza, że zdobyły 162 punkty — czytamy na stronie „Daily Mail”. Osiągnęły tym samym wyższy wynik IQ od Alberta Einsteina i Stephena Hawkinga, którzy mieli „zaledwie” 160 punktów.

Dziewczynki mają nieco inne zainteresowania niż większość dzieci w ich wieku. Nie korzystają bowiem z mediów społecznościowych. Nie oglądają też telewizji. Uwielbiają za to grać w szachy lub czytać książki.

Od września zapewne będą miały nieco mniej czasu na te aktywności. Obie udają się bowiem do prestiżowych szkół. Nysa rozpocznie naukę w The Henrietta Barnett School, a Niksha w Dr Challoner’s Grammar School.

 

One thought on “Wielka Brytania: W testach Mensy 11-letnie bliźniaczki uzyskały lepszy wynik od Alberta Einsteina

  • 22 sierpnia 2018 at 11:58
    Permalink

    Komentarz do nagłówka. Niezdrowe są takie porównania. Ani dla Einsteina ani dla przytoczonych tu osób. Einsteinj dokonywał swoich odkryć bardziej dzięki swojej dociekliwości i pasji dociekania niż dzięki swojej inteligencj, wystarczy poczytać o tym jak on dochodził do tych odkryć. Było to drenowanie tematu drenowanie tematu i jeszcze drenowanie tematu … a potem przychodziło olśnienie. I za efekty tego jest znany Einstein, a nie za poziom swej inteligencji. Sama jego inteligencja nie wystarczyłaby do tego żeby odkrył to co odkrył. Natomiast gdyby tą inteligencję miał na niższym poziomie, to i tak by do tego doszedł, bo kluczem tu jest pasja odkrywania a nie inteligencja.

    Reply

Dodaj komentarz