fbpx

15 zachowań szczęśliwych ludzi

Dla niektórych szczęście ma postać „zielonej fali” w drodze do pracy, wiadomości, że ich dziewczyna zwyczajnie tyje, a nie jest w ciąży, imprezy, która skończy się dopiero wtedy kiedy straci się przytomność w klubie karaoke, miliona złotych w banku, gromadki dzieciaków albo pierścionka z brylantem na palcu, co dziwnym trafem dotyczy tylko kobiet.

Pomysłów na to co może dać nam szczęście są tysiące. Często wzajemnie się wykluczają. Bywa, że wydają się przytłaczająco głupie albo szalenie ambitne, ale łączy je tylko jedno – postawa ludzi, którzy są szczęśliwi.

Miałem farta, że spotkałem ich wystarczająco dużo, żeby nauczyć się ich zachowań. Zauważyłem, że oni wszyscy bez względu na okoliczności…

1. Nigdy nie narzekają.

2. Nie obwiniają innych za swoje niepowodzenia. Nawet jeśli mają rację, to nic się nie zmieni od samego wytykania kogoś palcem.

3. Nie płaczą nad rozlanym mlekiem tylko je sprzątają. Nie narzekają na to, że nie mają pieniędzy. Mówią co robią, żeby mieć ich więcej.

4. Zmieniają rzeczywistość. Nie stoją z założonymi rękami. Nie mówią, że ktoś powinien coś zrobić. Oni są osobami, które to robią.

5. Dbają o relacje z ludźmi. Według badań to ich jakość bezpośrednio się przekłada na ocenę jakości własnego życia.

6. Unikają sytuacji, których nie lubią. Nie chodzi tu o uciekanie od problemów, ale o robienie rzeczy, które się chce robić, a nie musi.

7. Nie przywiązują wielkiej wagi do pieniędzy. Wiedzą, że kiedy zajdzie taka potrzeba, to je zarobią.

8. Nie uzależniają swojego samopoczucia od pracy albo związku. Uzależniają je od własnych umiejętności.

9. Potrafią żyć chwilą. Koncentrują się na tym co w tej chwili robią. Czerpią przyjemność.

10. Cenią swój czas.

11. Są ignorantami i idiotami. Dzięki byciu ignorantami rezygnują z zajmowania się nieistotnymi błahostkami. Dzięki byciu idiotami podejmują intuicyjne decyzje bez sabotowania się „racjonalnym myśleniem”.

12. Nie uważają, że są lepsi niż inni. Nie znam ani jednej szczęśliwej osoby, która jednocześnie uważa innych za kretynów, za to znam takie które są świadome zalet swoich i innych osób. To że czyta się Tołstoja to może być powód do dumy, ale nie do gardzenia ludźmi, którzy go nie czytają. Oni mają inne zalety. Jak każdy.

13. Spełniają swoje zachcianki. Dzień wypełniają zajęciami, które chcą robić. Ważnymi dla siebie, a nie dla innych.

14. Są optymistami.

15. Dbają o to co blisko i zajmują się niemal wyłącznie rzeczami, na które mają wpływ.

One thought on “15 zachowań szczęśliwych ludzi

  • 13 sierpnia 2021 at 22:59
    Permalink

    Reasumując, bycie szczęśliwym, to bycie idiotą, który spełnia swoje zachcianki i nie mysli o przyszłości…. jaki wspaniały świat.

    Reply

Dodaj komentarz