fbpx

W życiu wszystko jest możliwe – gimnazjalista z Zielonej Góry jednym z najlepszych młodych mówców na świecie

Zielonogórzanin został jednym z najlepszych młodych mówców na świecie. Wygrał w międzynarodowym konkursie wystąpień publicznych EF Challenge.

Ogłoszona została lista zwycięzców międzynarodowego konkursu wystąpień publicznych EF Challenge 2016, który skierowany jest do osób w wieku gimnazjalnym i licealnym. Uczniowie, którzy nie przestraszyli się wyzwania i przygotowali przemówienia w języku angielskim, mieli okazję zmierzyć się z tysiącami osób z różnych zakątków świata.

Uczestnicy konkursu odpowiadali na pytanie: czy uważasz, że wszystko jest możliwe? (z ang. do you believe nothing is impossible?). Spośród tysięcy zgłoszeń z 27 krajów wybrano 30 osób, które wykazały ogromny potencjał i nieprzeciętne zdolności związane z łatwością wyrażania myśli podczas wystąpień publicznych i z siłą perswazji. Zwycięzcy będą rozwijać te umiejętności na EF Leadership Forum, które odbędzie się w Rio de Janeiro w sierpniu bieżącego roku. To druga edycja konkursu i już drugi raz Polska na EF Leadership Forum będzie miała swojego reprezentanta. W zeszłym roku w gronie najlepszych młodych mówców znalazła się licealistka z Legnicy – Weronika Kiwak. W tym roku jednym z trzydziestu wygranych jest szesnastoletni Polak pochodzący z Zielonej Góry – Konrad Puchalski.

Zobaczcie zwycięskie przemówienie Konrada (polskie napisy):

Zdecydowałem się wziąć udział w EF Challenge, ponieważ bardzo dobrze znam język angielski, którego uczę się od dziesięciu lat i uznałem, że to świetny pomysł na spędzenie wolnego czasu. Poza tym myślę, że konkurs może pomóc mi w dostaniu się do dobrego liceum, a później nawet na studia. Języka nauczyłem się przede wszystkim poprzez oglądanie filmów bez lektora oraz dzięki świetnemu nauczycielowi, z którym zresztą także podczas zajęć oglądamy zagraniczne filmy w oryginalnej wersji językowej. Najlepiej uczyć się w sposób, który sprawia przyjemność. W przyszłości chciałbym pracować za granicą, więc zamierzam kontynuować naukę angielskiego. W końcu zawsze można bieglej posługiwać się językami – mówi Konrad Puchalski, polski finalista EF Challenge 2016, uczeń gimnazjum nr 1 w Zielonej Górze.

 

Źródło: materiały prasowe

Tekst: Kuba Zagórski

 

One thought on “W życiu wszystko jest możliwe – gimnazjalista z Zielonej Góry jednym z najlepszych młodych mówców na świecie

  • 27 września 2018 at 16:32
    Permalink

    Chłopaku, jesteś świetny i rób tak dalej. Genialny filmik i jego autor.

    Reply

Dodaj komentarz