fbpx

Polak stworzył pasażerskiego drona. Kosztuje tyle, co samochód i pozwala dolecieć niemal wszędzie

Firma Jeston, której współzałożycielem i konstruktorem jest Tomasz Patan, stworzyła drona pasażerskiego. Autorski pojazd o nazwie Jetson ONE ma szansę zrewolucjonizować sposób, w jaki myślimy i podchodzimy do transportu osobistego.

Tomasz Patan jest pierwszym Europejczykiem i jedną z pierwszych osób na świecie, która swoje marzenie stworzenia własnego pojazdu latającego przekuła w czyn. Jako pierwszy na świecie zrobił to, co do tej pory było zarezerwowane dla największych globalnych marek.

Nagranie pokazujące możliwości Jetson ONE w finalnej wersji zrobiło w sieci prawdziwą furorę. W zaledwie 24 godziny obejrzało je kilka milionów osób, a pod koniec 2021 r. – licznik wskazuje ok. 14 mln odsłon. Zainteresowaniu nowym pojazdem trudno się dziwić – projekt, przy którym pracowało pochodzący z Polski Tomasz Patan, jest pierwszym seryjnie produkowanym w Europie oktokopterem, który pozwala na swobodne przemieszczanie się w powietrzu.

Z Tomaszem Patanem spotkał się popularyzator i pasjonat technologii, Maciej Kawecki. Podczas rozmowy, polski konstruktor maszyny zdradził, skąd czerpał inspirację, wyjaśnił także, czy do kierowania Jetsonem wystarczy zwykłe prawo jazdy. Poruszono także temat dostępności, ceny pojazdu oraz samej jego obsługi. Bo choć teoretycznie wsiąść i polecieć może każdy, pamiętać trzeba o pewnych prawach fizyki, których podczas jazdy klasycznym autem nie musimy uwzględniać.

Źródło: Komputer Świat

One thought on “Polak stworzył pasażerskiego drona. Kosztuje tyle, co samochód i pozwala dolecieć niemal wszędzie

Dodaj komentarz