fbpx

Opolskie: 103-latka wyleczona z koronawirusa dziś opuści szpital

W dniu dzisiejszym wyjdzie ze szpitala prawdopodobnie najstarsza polka, której udało się pokonać Covid-19. Jest to 103-letnia mieszkanka Domu Pomocy Społecznej w Kościeliskach. Kobieta leczona była w szpitalu monoprofilowym w Kędzierzynie-Koźlu – informuje Polska Agencja Prasowa.

Pani Teresa przywieziona została do szpitala monoprofilowego 20 kwietnia. Lekarze oceniają jej stan jako dobry. W rozmowie z Polską Agencją Prasową dyrektor szpitala Jarosław Kończyło poinformował, że pacjentka przeszła chorobę stosunkowo łagodnie. W niedzielę do szpitala dotarły wyniki powtórzonego testu na koronawirusa – podobnie jak poprzednie, był negatywny. Tym samym 103 latka została uznana za ozdrowieńca.

To najstarsza w Polsce i jedna z najstarszych na świecie osób, które wyzdrowiały z Covid-19. Dwa tygodnie temu ze szpitala w hiszpańskiej La Linea wyszła 106 letnia Ana del Valle, która  pokonała również inną pandemię – przed ponad stu laty mieszkanka Andaluzji przetrwała grypę hiszpańską, która dziesiątkowała Europę.

W ubiegłym tygodniu natomiast zakażenie koronawirusem pokonała 113 letnia Maria Branyas, najstarsza mieszkanka Hiszpanii. To również kolejna mieszkanka tego kraju, która przeżyła dwie pandemie.

fot. facebook

Dodaj komentarz