fbpx

W Łodzi powstanie pierwszy w Polsce stały targ ze zdrową żywnością

„Food Boutique” przy Piotrkowskiej 217 ma być łódzkim odpowiednikiem londyńskiego Borough Market i barcelońskiej La Boqueria. Otwarcie planowane jest na wiosnę 2015 roku.

Mercado de San Miguel w Madrycie czy londyński Borough Market to kultowe miejsca na mapie największych europejskich miast. Oprócz funkcji typowo handlowych, bazary stały się atrakcjami turystycznymi, które przyciągają turystów z całego świata. Można tam kupić nie tylko owoce, warzywa, ryby czy mięso, ale też przygotowywane na miejscu przyprawy, owoce morza i przetwory.

Koncepcję „food marketu” chce przenieść do Łodzi Łódzka Strefa Kreatywna. Bazar pod nazwą „Food Boutique” pojawi się na przełomie kwietnia i maja na terenie Piotrkowskiej 217. – Będzie to nie tylko pierwszy w Polsce, ale i w tej części Europy stały targ ze zdrową żywnością. Jedna z hal dawnej odlewni Józefa Johna zostanie podzielona na boksy, gdzie każdy z najemców będzie mógł urządzić własne stoisko – mówi Radosław Szwugier, koordynator projektu „Food Boutique”.

Co zjemy na Łódź Street Food Festival? Sprawdźcie menu

Co będzie różniło Food Boutique od tradycyjnych targowisk? Potrawy będą przygotowywane na miejscu. – Chcemy, by było to jedzenie zdrowe i tanie, dlatego najemców będą obowiązywały określone regulacje, np. jedzenie przygotowane jednego dnia nie będzie mogło być sprzedawane dzień czy dwa dni później. Będziemy to ściśle kontrolować – dodaje Szwugier.

Obecnie przy Piotrkowskiej 217 znajduje się klubokawiarnia All Star oraz organizowane są cykliczne imprezy jak Street Food Festival. – Chcemy, by Food Boutique na trwałe wpisał się w kulinarną mapę Łodzi jako pewna ewolucja street foodu – dodaje twórca projektu.

 

Źródło: mmlodz.pl

One thought on “W Łodzi powstanie pierwszy w Polsce stały targ ze zdrową żywnością

Dodaj komentarz