fbpx

Mel Gibson na 100-lecie niepodległości. Piękny przekaz o powrocie do domu [VIDEO]

Polska Fundacja Narodowa przygotowała spot na 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Obraz zaskakuje, bo nie pokazuje Polski tak, jak nas dotychczas przyzwyczajono, przez pryzmat historii czy tradycji.

Tym razem sięgnięto po przekaz nieoczywisty i świeży, a przede wszystkim dotąd niewykorzystywany w promocji naszego kraju.

Polską drogę do wolności ujęto w uniwersalną, tożsamą dla każdego opowieść o powrocie do domu. Odzyskanie przez Polaków niepodległości pokazano jako powrót do ukochanego domu. Widzimy ludzi w podróży, którzy nie mogą doczekać się aż wrócą do domu, miejsca, za którym się tęskni, które dla każdego, niezależnie od szerokości geograficznej jest ważne, do którego każdy chce wracać.

Przekaz wzmacnia ostatnia scena, w której okazuje się, że o tej niezwykłej drodze do wolności opowiada gwiazda hollywoodzkiego formatu – Mel Gibson. Spot jest na tyle intrygujący, że może zachęcić obcokrajowców do sprawdzenia, o którym kraju tak przejmująco opowiada Mel Gibson. To jeden z ciekawszych projektów promujących Polskę w ramach obchodów 100. rocznicy niepodległości.

Czytaj więcej na: wiadomosci.wp.pl

Dodaj komentarz