fbpx

Premier Irlandii wraca na stanowisko lekarza. Szef rządu będzie pomagał w walce z koronawirusem

Leo Varadkar, premier Irlandii ogłosił, że na czas pandemii koronawirusa wraca do pracy na stanowisko lekarza. Zanim został szefem rządu pracował w służbie zdrowia przez siedem lat. W tym trudnym czasie postanowił weprzeć medyków i wrócić do praktyki lekarskiej, bez rezygnacji z politycznej funkcji.

Rzecznik premiera Irlandii powiedział, że Leo Varadkar zaoferował swoje usługi irlandzkiemu urzędowi ds. służby zdrowia w zakresie, który jest możliwy. Na razie będzie to jedna sesja tygodniowo.

– Wiele osób z rodziny premiera i jego przyjaciół pracuje w służbie zdrowia. Chciał pomóc nawet w niewielki sposób – dodał rzecznik.

Jak poinformował „Irish Times”, premier Irlandii pochodzi z lekarskiej rodziny – jego ojciec był lekarzem, a matka pielęgniarką. Również rodzeństwo premiera oraz jego partner pracują w irlandzkiej służbie zdrowia. Zanim całkowicie poświęcił się polityce, Leo Varadkar był przez siedem lat praktykującym lekarzem – pracował m.in. jako młodszy lekarz w szpitalach St James’s Hospital i Connolly Hospital w Dublinie.

Praca premiera będzie na razie polegać na przeprowadzaniu telefonicznej ewaluacji pacjentów, co w Irlandii jest pierwszym etapem selekcji potencjalnych osób zarażonych koronawirusem.

 

Opracowanie: Kamila Gulbicka
Źródło: polishexpress.co.uk

Dodaj komentarz