fbpx

Niesamowity dom, który pomoże ocalić planetę

Jest wiele sposobów, aby przeciwdziałać zmianom klimatycznym. Można jeździć samochodem hybrydowym, albo na rowerze, można nosić zakupy w torbach wielokrotnego użytku, ale jest jeszcze jedna alternatywa.

Można zmienić mieszkanie i przenieść się do pięknego domu z kopułą, który wykorzystuje energię słoneczną do znacznego zmniejszenia zanieczyszczenia. Świetny pomysł i bardzo realny według architektów z firmy “Solaleya Designs”.

2

Dom w rzeczywistości wygląda bardzo zabawnie, jednak taka luksusowa konstrukcja zbudowana jest zgodnie z najbardziej zaawansowanymi osiągnięciami w zakresie ochrony środowiska.

3

Nie tylko składa się wyłącznie z materiałów naturalnych i odnawialnych (np. drewno pozyskane nieinwazyjnie, stal uzyskana w drodze przetwarzania złomu itd.), ale także kształt tej konstrukcji sprawia, że ogrzewanie i chłodzenie odbywa się z najwyższą wydajnością poprzez wykorzystanie energii słonecznej.

4

Konstrukcja kopuły jest zainstalowana na obrotowej podstawie, co pozwala zmienić orientację budynku względem słońca regulując temperaturę w pomieszczeniu. 5

Jeśli odporność na klęski żywiołowe jest szczególnie ważna dla gospodarzy, mogą być zadowoleni, ponieważ aerodynamiczne cechy kopuły sprawiają, że budynek jest bezpieczny podczas huraganowych wiatrów, a dzięki łukowej konstrukcji szkieletowej budynek jest chroniony od trzęsień ziemi znacznie lepiej niż wiele domów o tradycyjnej architekturze.

6

7

Zaglądając do środka widzimy, że łatwo można dostosować wnętrze do potrzeb każdego. To samo odnosi się do liczby i wielkości pomieszczeń.

8

Dla tych, którzy nie należą do fanów rustykalnego stylu, są bardziej wszechstronne i nowocześniejsze wersje budynku, który autorzy nazwali “Perła”. Ten dom nie obraca się, ale jest zbudowany tak, by odbierać jak najwięcej promieni słońca w różnych porach roku (na półkuli północnej), aby maksymalnie wykorzystać jego energię do ogrzewania i chłodzenia wnętrza.

9

Luksus w granicach rozsądku też nie boli. Oszklony dom zapewnia dużo światła i piękny widok. Spokojnie, wnętrze łazienki nie jest widoczne dla innych.

Dodaj komentarz