fbpx

Wielki sukces młodego Polaka! 17-latek dostał się na Uniwersytet Yale

Uniwersytet Yale to trzecia, najstarsza uczelnia na świecie. Rekrutacja na studia rozpoczęła się tam we wrześniu, a w grudniu kandydaci dostali informację o tym, czy zostali przyjęci. W tym roku zgłosiło się 8 tys. osób, ale uczelnia przyjęła zaledwie 7 proc. kandydatów. Wśród nich znalazł się  17-letni Dawid Kopik z Wielkopolski.

17- latek to mieszkaniec miejscowości Gola pod Lesznem ma już na swoim koncie kilka sukcesów naukowych. Jest laureatem „Kangura matematycznego”, był finalistą konkursu „Cosmic Challenge Pathfinder”, trzykrotnie otrzymywał nagrody Prezesa Rady Ministrów czy stypendia naukowe.

Sam o sobie pisze, że dorastał w niewielkim miasteczku w Polsce. Od najmłodszych lat różnorodność była jego „naczelną zasadą”. Dawid Kopik interesuje się ekonomią, informatyką, fizyką, prawem czy naukami społecznymi. Najprawdopodobniej studiując w Yale, zajmie się ekonomią i informatyką.

„Zawsze jestem chętny na nowe wyzwania – bez względu na to, jak trudne są” – napisał na swoim profilu w LinkedIn.

Uniwersytet w Yale to niepubliczny uniwersytet w mieście New Haven, w stanie Connecticut w USA. Uczelnia uchodzi za jedną z najbardziej prestiżowych na świecie. Szczególnie wysokie miejsca zajmuje w rankingach kierunków prawniczych i humanistycznych.

 

Dodaj komentarz