fbpx

Nocleg w Operze Paryskiej? Teraz to możliwe za niewiarygodnie niską cenę!

Paryska Opera Narodowa przygotowała nie lada gratkę dla osób odwiedzających stolicę Francji szukających niebanalnego noclegu. Miejsce w loży opery Parison, zwykle zarezerwowane dla osobistości, zostanie przekształcone w apartament Airbnb i udostępnione za niewiarygodnie niską, jak na ten standard, cenę 37 euro za noc. Z pewnością będzie to wielka atrakcja, nie tylko dla miłośników Belle Époque i powieści “Upiór w operze”. 

Budynek opery Palais Garnier odzwierciedlający oszałamiający przepych La Belle Époque, posłużył jako inspiracja do filmu “Upiór w operze”. Box d’Honeur, czyli loża honorowa, została przekształcona w luksusowy apartament. Jest to część współpracy serwisu rezerwacyjnego domów wakacyjnych Airbnb z europejskimi miastami, która ma na celu wskrzeszenie  sektora turystyki związanej z dziedzictwem kulturowym, który w ostatnich latach pozostawał niezauważony. Paryska Opera Narodowa, oprócz wynajmowania loży, chce także rozwijać platformę streamingową.
Już pierwsza doba pobytu w loży honorowej obejmuje zwiedzanie ukrytych zakamarków Pałacu, do których publiczność rzadko ma dostęp.  Goście będą mieć także wgląd w niesamowite, prywatne archiwa Opery i słynne podziemne jezioro przedstawione w powieści “Phantom of the Opera”.

operze

Ale to nie wszystko. Rezerwacja apartamentu obejmuje także prywatną lekcję baletu z jednym z tancerzy Baletu Opery Paryskiej oraz ekskluzywny recital w wykonaniu artystów Akademii Opery Paryskiej, uzupełniony szampanem i przystawkami. Wieczorem gościom zostanie zaproponowana kolacja w wystawnym Foyer de la Danse, wizyta w prywatnej i historycznej sali prób tanecznych za sceną, używaną przez tancerzy do rozgrzewki przed spektaklem, oraz wycieczka na dach kultowego budynku Opery. Tutaj szczęśliwcy będą mogli nacieszyć oczy  jednym z najlepszych widoków Paryża. Oferta będzie ograniczona czasowo.

Gospodarz Airbnb jest wymieniony jako Véronique Leroux, prawnuczka Gastona Leroux, autora powieści “Upiór w operze”. Początkowo opowieść ta oparta częściowo na faktach historycznych a częściowo na legendach, ukazywała się w odcinkach w paryskiej gazecie.
Klasyczna historia mojego pradziadka zainspirowała wielu ludzi na przestrzeni lat – mówi Véronique Leroux w oświadczeniu Airbnb. –To doskonały moment, aby go uhonorować i powitać gości  podczas ich krótkiego pobyt w słynnej scenerii jego uwielbianej powieści. 

Przeczytaj też:

Opracowanie: Agata Pałach, blog Nigdy za późno

Źródło: Good News Network

Dodaj komentarz