fbpx

Szymon Marciniak poprowadzi finał Ligi Mistrzów w Stambule

Szymon Marciniak został wybrany do prowadzenia finału Ligi Mistrzów, który odbędzie się w Stambule. Informację tę przekazał Jakub Kwiatkowski, rzecznik prasowy Polskiego Związku Piłki Nożnej. Decydujący mecz rozegrany zostanie w sobotę, 10 czerwca.

Podczas finału Ligi Mistrzów w Stambule do Szymona Marciniaka dołączą polscy asystenci — Paweł Sokolnicki i Tomasz Listkiewicz, Jest to ta sama drużyna sędziowska, która miała zaszczyt prowadzić finał Mistrzostw Świata 2022 w Katarze. Dodatkowo sędzią systemu VAR będzie Tomasz Kwiatkowski, a asystentem sędziego VAR będzie Bartosz Frankowski.

Szymon Marciniak to uznany sędzia z Polski, który ma doświadczenie w prowadzeniu meczów na najwyższym poziomie, w tym meczów Ligi Mistrzów. Jego asystentami będą Istvan Kovacs i Vasile Florin Morinescu z Rumunii oraz Marco Fritz z Niemiec. To jest bardzo prestiżowe zdarzenie, a to, że Marciniak został wybrany na sędziego tego meczu, jest dowodem na jego umiejętności i zaufanie, jakim cieszy się w międzynarodowym świecie futbolu.

Manchester City i Inter Mediolan to dwa z największych klubów w Europie, a Ataturk Olympic Stadium w Stambule to fantastyczne miejsce na finał Ligi Mistrzów. Mamy nadzieję, że będzie to emocjonujący mecz z fair play i dobrą atmosferą.

 

Dodaj komentarz