fbpx

Firma płaci pracownikom za chodzenie na siłownię

Firmy coraz częściej skupiają się na zdrowiu swoich pracowników. Jednym z powodów jest narastający problem wypalenia zawodowego. Amerykańskie przedsiębiorstwo Nutrition Solutions znalazło oryginalne podejście do tej kwestii. Postanowiło oferować dodatki do pensji pracowników za poranne ćwiczenia fizyczne.

Punkty za zdrowie

W środy i piątki rano pracownicy mają możliwość skorzystania z bogatej oferty ćwiczeń na sali gimnastycznej.

— Od gimnastyki po pływanie, od ćwiczeń rytmicznych po ćwiczenia wzmacniające umysłowo i fizycznie, takie jak zanurzanie się w zamarzniętych basenach — wyjaśnia prezes amerykańskiego oddziału firmy, Chris Cavallini.

Skąd taki pomysł? Cavallini uznał, że korzyści płynące z takiego podejścia są wielorakie.

— To proste, jeśli przyjdą na trening, będą punktualni nawet w pracy, a trenując ciało, zapewnione zostaną korzyści dla umysłu — ocenił.

Z doświadczenia wyniesionego z wojska, gdzie regularne szkolenia pomagały mu radzić sobie ze stresem, przekuł je na korzyść dla swojej firmy.

Wyniki przekonują

Inicjatywa rozpoczęła się w 2016 roku, a od tego czasu zyskuje na popularności. Co ważne, po pewnym początkowym sceptycyzmie, pracownicy firmy Nutrition Solutions zaczęli dostrzegać korzyści płynące z porannych ćwiczeń.

— Odkąd biorę udział w ćwiczeniach, prowadzę znacznie bardziej regularne życie, trenuję, a nawet bardziej lubię siebie fizycznie. Dobrze mi robi odreagowanie tygodniowych napięć, a pod koniec miesiąca pensja jest również znacznie wyższa — wyznał jeden z pracowników, będący rodzicem dwójki dzieci.

Nie tylko pracownicy skorzystali na tej inicjatywie. Jak podkreślił Chris Cavallini, firma także odnotowała znaczący wzrost obrotów w ostatnich latach. Coraz wyraźniej rysuje się związek między zadowolonym, zdrowym pracownikiem a jego efektywnością w pracy.

Zdrowie pracowników stało się ważnym punktem w strategii wielu przedsiębiorstw. Nutrition Solutions pokazuje, że troska o pracowników to nie tylko inwestycja w ich dobrobyt, ale również sposób na poprawę efektywności firmy.

Dodaj komentarz