fbpx

Policja odnalazła ferrari skradzione 29 lat temu

Funkcjonariusze Metropolitan Police odzyskali unikalne Ferrari należące do dawnego zawodnika Formuły 1, które zostało skradzione w Londynie niemal trzy dekady temu. To efekt intensywnego dochodzenia, które w końcu przyniosło rezultaty.

Według informacji przekazanych przez policję, czerwone Ferrari F512M, które zostało skradzione Gerhardowi Bergerowi, zawodnikowi Formuły 1, w 1995 roku, odnalazło się w Japonii.

Cenna maszyna, wyceniana na 350 tysięcy funtów, była jednym z dwóch skradzionych Ferrari. Los drugiego pojazdu wciąż jest nieznany.

Przedstawiciele policji zaznaczyli, że odnalezienie samochodu było możliwe dzięki współpracy z firmą Ferrari oraz międzynarodowymi sprzedawcami samochodów w ramach długotrwałego dochodzenia.

Do tej pory nikt nie został aresztowany w związku ze sprawą.

Zaginione Ferrari

Samochód zniknął prawie 29 lat temu. Pojazd został skradziony w kwietniu 1995 roku, podczas gdy Berger uczestniczył w Grand Prix San Marino w ramach Formuły 1. Specjalny oddział ds. kradzieży samochodów i Narodowa Agencja ds. Przestępczości zlokalizowały samochód w Japonii, skąd został odesłany do Wielkiej Brytanii pod koniec zeszłego roku.

Policja zgłosiła odnalezienie modelu ferrari w styczniu, po tym, jak został on zakupiony przez kupca z USA i przeszedł odpowiednią kontrolę.

Źródło: reuters.com, theguardian.com

Dodaj komentarz