fbpx

Od lat czekaliśmy na taki sukces. Polki wicemistrzyniami Europy!

Polskie reprezentantki zakończyły mistrzostwa Europy w szermierce z imponującym wynikiem, zdobywając srebrny medal we florecie drużynowym i poprawiając osiągnięcie sprzed 18 lat.

Niedziela była ostatnim dniem zmagań na mistrzostwach Europy w szermierce w Bazylei. Fani z niecierpliwością czekali na finał rywalizacji we florecie drużynowym kobiet, gdzie Polki były jednymi z faworytek. Nasze zawodniczki nie zawiodły, kończąc na podium.

W skład polskiej drużyny wchodziły Julia Walczyk-Klimaszyk, Hanna Łyczbińska, Martyna Jelińska i Martyna Synoradzka. Julia Walczyk-Klimaszyk miała już doświadczenie na podium mistrzostw Europy, zdobywając brązowy medal w rywalizacji indywidualnej, co było największym osiągnięciem w jej karierze.

Polki zostały rozstawione z numerem 3. Rywalizację o medal zaczęły od ćwierćfinału, pokonując Ukrainki 28:22. W półfinale spotkały się z wicemistrzyniami olimpijskimi, Francuzkami. Przez większość pojedynku przewagę miały wyżej rozstawione rywalki.

Jednak w ostatniej, dziewiątej rundzie, liderka naszej drużyny, Walczyk-Klimaszyk, zaprezentowała się znakomicie, wygrywając 10:6 z Pauline Ranvier i zapewniając Polkom zwycięstwo 41:40 oraz awans do finału. W finale Polki nie sprostały Włoszkom, przegrywając 45:27, co zapewniło Italii złoty medal.

Mimo wszystko, srebro to wielki sukces dla polskiej drużyny, która po raz pierwszy od 18 lat stanęła na podium w tej konkurencji. Ostatnio udało się to w 2006 roku w Izmirze, gdzie Polki zdobyły brąz. Wtedy medal wywalczyły m.in. Sylwia Gruchała i Anna Rybicka, która indywidualnie również zdobyła brąz.

 

Dodaj komentarz