fbpx

Morgan Freeman przekształca swoje 50-hektarowe ranczo w rezerwat dla pszczół

Jedną z najbardziej niewiarygodnych rzeczy dotyczących niszowych ruchów społecznych, z której wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy, jest fakt, iż przyciągają one, często niespodziewanie, niecodziennych sprzymierzeńców.

Ci sprzymierzeńcy niejako użyczają tym ruchom swój talent. Okazuje się bowiem, że w ich przypadku wystarczy być sobą, by móc wywierać wpływ na ludzi. Mowa o celebrytach, obok których społeczeństwo zwykle nie potrafi przejść obojętnie.

Kiedy Morgan Freeman,  głosem z którego emanuje swojskość i otucha, mówi o tym, jak ważne jest otoczenie pszczół opieką – ludzie go słuchają.

Na nagraniu z 2014, żartując z Jimmy’m Fallonem, Morgan Freeman zdradził, że stał się obrońcą pszczół od kiedy przekształcił swoje ranczo (o wielkości 50 hektarów) w Missisipi w ich azyl.


Freeman sam stał się pszczelarzem i spędza teraz dni swój karmiąc swoje owady cukrem i wodą. Zaś jego ogrodnik posadził na posiadłości rośliny przyjazne dla pszczół: koniczyny, lawendy czy magnolie.

3

2

Choć nagranie pochodzi sprzed roku, to nadal krąży po mediach społecznościowych po tym, jak udostępniła je na Facebooku strona The Free Thought Project. Po raz kolejny odezwał się głos poparcia dla pszczół w czasach, kiedy tak wiele jest jeszcze do zrobienia.

Freeman zdecydował się na hodowlę pszczół, ponieważ niepokoi go spadek liczby populacji tych owadów.

„Wspólnie próbujemy przywrócić pszczoły na naszej planecie… Choć wielu nie zdaje sobie sprawy, że to one są, według mnie, podstawą wzrostu na Ziemi, wegetacji…” – powiedział Freeman.

 

W Polsce w kwestii pszczół działa organizacja Greenpeace. Z ich strony: greenpeace.pl można pobrać bezpłatnie poradnik „Projekt pszczoła”, w którym znajdziemy wskazówki na temat uprawy roślin w sposób korzystny dla tych owadów oraz porady dotyczące podejmowania przyjaznych dla pszczół wyborów zakupów spożywczych.

Źródło: althealthworks.com

One thought on “Morgan Freeman przekształca swoje 50-hektarowe ranczo w rezerwat dla pszczół

Dodaj komentarz