fbpx

6-latek napisał książkę by uratować przyjaciela

Sześciolatek stał się wzorem do naśladowania pokazując siłę prawdziwej przyjaźni. Dylan Siegel zaprojektował książkę „Tabliczka czekolady”, aby zebrać pieniądze na leczenie swojego przyjaciela cierpiącego na rzadką chorobę wątroby. Kampania oparta na zaangażowaniu chłopca przyniosła blisko milion dolarów zysku. To więcej niż udało się kiedykolwiek zebrać fundacjom działającym na rzecz dla osób z podobną dolegliwością.

„Cześć. Cześć Dylan. Mam na imię Dylan i mam 6 lat. Napisałem książkę zatytułowaną „Tabliczka czekolady” – by zebrać pieniądze dla moje go przyjaciela Jonasa. Książka jest o tym, co jest dla mnie wspaniałe. Lubię chodzić na plażę. To jest jak tabliczka czekolady. Dylan jest najlepszym przyjacielem Jonasa. Kilka miesięcy temu zadecydował, że chce napisać książkę, by pomóc zebrać milion dolarów na lekarstwo na rzadką chorobę wątroby mojego syna, jaką jest schorzenie genetyczne, zwane chorobą von Gierkego. Poczułem się dobrze, kiedy mój przyjaciel próbował mi pomóc. Będę mógł wyzdrowieć i czuć się jak inni ludzie. To było jak „tabliczka czekolady”. Kiedy tylko Dylan ukończył książkę, przyszedł z nią do nas i powiedział – idźcie kopiować. Był bardzo zaangażowany i włożył w to wiele pasji.

Wiedzieliśmy, że musimy podjąć jakieś działania. Dylan ujął nas bardzo, to jest przepiękne. Dziękuję za pomoc w znajdywaniu lekarstwa dla niego, ponieważ ze wsparciem was wszystkich uda się. Bardzo dziękuję. To było zupełnie niezwykłe doświadczenie dla nas, jako rodziców, zobaczyć zaangażowanie dziecka innych rodziców. To nas chwyciło za gardło. Najbardziej lubię pomagać moim przyjaciołom – to jest jak największa tabliczka czekolady. Byliśmy niezwykle rozemocjonowani biorąc udział w tym projekcie, wiedząc że niesie on ze sobą informację dla innych dzieci, że mają moc. Nie ważne czy masz sześć lat, trzydzieści czy sto. Jeśli masz wielkie marzenie i wielkie serce i pragniesz czegoś, to możesz to osiągnąć. „Dziękuję Wam za pomoc, jesteście jak tabliczka czekolady”.

Dodaj komentarz