fbpx

Zalecenia z Indii i Chin dotyczące profilaktyki homeopatycznej w przypadku koronowirusa z Wuhan

Homeopatia jako metoda terapii została stworzona na przełomie XVIII i XIX wieku przez niemieckiego lekarza Samuela Hahnemanna. Wykorzystywał on zioła i inne naturalne składniki do leczenia powszechnych chorób, czerpiąc z zasady simile, czyli podobieństwa („leczenie podobnego podobnym”). W metodzie tej wykorzystuje się działanie np. ziół, które  w dużym rozcieńczeniu dadzą takie same objawy jak choroba, przez co wykażą swoje lecznicze właściwości.

Wiele osób nie wie, że  Samuel Hahnemann, poprzez trafnie skomponowane mieszanki, wydatnie przyczynił się do wygaszenia epidemii cholery w XIX wieku. Zresztą to nie jedyna epidemia patogenów, w której homeopatia wykazała swoją użyteczność i skuteczność.

Również obecnie wydaje się, że specyfiki homeopatyczne mogą być pomocne w  profilaktyce i powstrzymaniu zachorowań na przykład wirusa z Wuhan.

Przykładowo Indyjskie Ministerstwo Zdrowia AYUSH opublikowało zalecenia dotyczące koronawirusa w oparciu o praktyki tradycyjnej medycyny indyjskiej Ayurvedy oraz Homeopatii

Sugeruje się między innymi stosowanie leku homeopatycznego Arsenicum album C30 jako środka profilaktycznego przeciwko zakażeniom koronawirusem. Jedną dawkę Arsenicum albumu C30 należy przyjmować na pusty żołądek przez trzy dni. Po miesiącu procedurę należy powtórzyć zgodnie z tym samym schematem, jeśli w okolicy występują zakażenia koronawirusem.

Również zalecenia homeopatów z Chin dotyczące postępowania z koronawirusem przynoszą pozytywne wyniki. W przypadku Państwa Środka polecany jest głównie lek homeopatyczny o nazwie Gelsemium.
Gelsemium C30 raz w tygodniu w obszarach, w których do tej pory nie wystąpiły infekcje koronawirusem.
Gelsemium C30 codziennie przez 7 dni w obszarach, w których wybuch epidemii koronawirusa jest bliski.

Oba specyfiki homeopatyczne są osiągalne do zakupu w Polsce.

 

Źródło: hallo-homoeopathie.de

Dodaj komentarz