fbpx

Oto największa i najwyższa rzeźba ptaka na świecie – jej budowa zajęła 10 lat

Jeśli zapytasz miłośnika podróży o kraje, które chciałby odwiedzić, Indie prawdopodobnie znajdą się na jego liście. Od niezwykłej kuchni do nadzwyczajnych tradycji i historii, ten kraj jest zdecydowanie warty odwiedzenia. A oto kolejny powód, żeby tam pojechać – rzeźba orła, która przywraca do życia stary mit.

Sławny indyjski artysta, Rajiv Anchal, spędził 10 lat ciężkiej pracy, aby ukończyć swoje niezwykłe dzieło.

Ten posąg znajduje się w pobliżu Jatayu Earth’s Center, blisko stanu Kerala. To zdecydowanie jedno z miejsc, które warto odwiedzić.

Rzeźba powstała na cześć hinduskiego eposu, Ramajana.

Ramajana została zapisana w sanskrycie. Opowiada historię ogromnego orła, który upadł w trakcie walki przeciwko Ravanie, broniąc boginię Sitę.

Jest to obecnie największa i najbardziej fascynująca rzeźba ptaka na całym świecie.

Nie jest to jednak jedyna atrakcja w okolicy. Pozostałe to między innymi wspinaczka górska, opuszczanie się za pomocą liny, paintball i strzelanie z wiatrówki.

Ten majestatyczny posąg mierzy ponad 60 metrów wysokości i jest najprawdopodobniej jedną z najbardziej niezwykłych rzeczy, jakie kiedykolwiek zobaczysz.

Rajiv Anchal, twórca posągu, mówi, że myślał o czymś takim dłużej, niż 10 lat. – Zaprezentowałem model tej rzeźby Departamentowi Turystyki w latach 80-tych jako student Kolegium Sztuk Pięknych. Choć byli pod wrażeniem, wtedy nic z tego nie wynikło.

Zaznacza także, że jest to zabytek kulturowy, a nie sakralny. Mówi – Jatayu umarł, broniąc honoru kobiety, i to właśnie reprezentuje ta rzeźba. W projekt zaangażowali się ludzie wyznający różne religie, i podobnie zróżnicowane grupy będą ten pomnik odwiedzać. Moja praca jest dla każdego. Jeżeli kogoś przywiodła tu religia, tuż za ośrodkiem znajduje się stara świątynia.

 

Źródło:  abandonedspaces.co

Tłumaczenie: Aleksandra Kotlęga

Dodaj komentarz